reklama

V piatok na námestí v takmer rodnej Trnave odohrá legenda Laco Lučenič hity 60. rokov

Projekt Satisfactory II naplní hudbou 60. rokov Trojičné námestie v piatok o ôsmej večer pod taktovkou Laca Lučeniča. Úspešné a hudobnými kritikmi pozitívne hodnotené „Divadlo hudby” Satisfactory sa predstaví II. pokračovaním a s novým repertoárom. Satisfactory II. predstaví koncertný playlist plný skladieb, ktoré odborníci i laická verejnosť označili za nehrateľné naživo, pretože mnohé z týchto diel sú významné svojou neopakovateľnou dobovou inštrumentáciou, na kvalite ktorej sa podpísali legendárne mená talentovaných hudobníkov histórie.

L. Lučenič

Foto: Martin Levinne

„Trnava zaujíma v mojich spomienkach zvláštne miesto. Zlatým klincom môjho detstva bývali prázdniny, intenzívne prežívané v mojom rodisku – v Cíferi. Tie sú tesne späté s mojou babkou. Napriek tomu, že som býval vo ‚veľkomeste‘, vždy som sa tešil, keď sme sa vybrali tých 10 kilometrov z Cífera do Trnavy. Keď som bol malý, cítil som sa tu ako Nevedko v Slnečnom meste. Možno aj preto, že babka mi splnila všetko, na čo som si len pomyslel, a tak sa často stalo, že sme vyplienili ten hračkársky obchod na dnešnej pešej zóne. Trnava bola moja malá Amerika a som rád, že aj dnes sa tam dajú nájsť miesta, ktoré pripomínajú obrázky z môjho detstva. Na druhej strane umelecká sféra Trnavy a blízkeho okolia sa vyznačuje istým špecifikom, či už sa týka hudobníkov, výtvarníkov, literátov alebo divadelníkov a veľmi sa teším, že sa medzi nich môžem rátať aj ja,“ predniesol svoje spomienky na Trnavu popredný slovenský hudobník.

Vystúpenie Laca Lučeniča s projektom Satisfactory začína na Trojičnom námestí v piatok 9. septembra o 20. hodine. Vstup je voľný.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2011 5:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.