reklama

Laco Lučenič prichádza do Trnavy s originálnym projektom Záhrada vôní

História populárnej hudby a kvitnúca záhrada majú veľa spoločného. Ich milovník zaregistruje pri vstupe do každej z nich na jednej strane množstvo vôní, na strane druhej neuveriteľné kvantum kvalitných piesní.

Protagonista Záhrady vôní, Laco Lučenič, ktorého mnohostrannosť a profesionálna zručnosť umožňuje pozitívne naplniť často proklamované heslo o spojení starého s novým, pristupuje k histórii populárnej hudby veľmi súčasným spôsobom.

Atraktívnym prvkom eventu je praktická prezentácia hudobných nástrojov navždy spätých s legendami ako Jimi Hendrix, Erik Clapton či Keith Richards, a tiež nesmrteľných skladieb spojených s kapelami The Beatles, The Byrds alebo The Who. Celkový dojem je umocnený i prítomnosťou kultových nástrojov ako gitara Fender Telecaster, mellostron, sitar a tablas, ktoré formovali celé generácie vplyvných hudobníkov.

Svojou koncepciou sa snaží zvýrazniť to, ako všetky tieto obdobia vzájomne súvisia a ovplyvňujú budúcnosť. Do predstavenia sú zaradené aj vlastné skladby z bohatej diskografie, ktoré sú práve touto hudobnou históriou inšpirované preto je event povýšený na skutočný výlet do histórie hudby.

Plagát:
Zahrada-Voni-plagat

Novým momentom je aj inovatívny proces zvaný v-jaying, v rámci ktorého umelec naživo mixuje vizuálne prvky synchrónne s hudbou produkovanou na pódiu. Pre priaznivcov netradičných prvkov v umení aj živote bude renomovaný „vídžej“ zárukou kvality a neopakovateľnej atmosféry, ktorá v prípade trnavskej Synagógy umožní vyznieť aj skladbám, ktoré vďaka svojmu nenapodobiteľnému zvuku dostali časom punc „nehrateľnosti“.

Tento, v našich podmienkach ojedinelý prístup je zárukou jedinečnosti celého projektu, pričom viaceré roviny predstavenia dávajú šancu vyvolať záujem multigeneračným spôsobom – jednoducho „od 9 do 90“.

Jedinečný audiovizuálny projekt Záhrada vôní v podaní legendárneho muzikanta Laca Lučeniča prináša už vo štvrtok 14. novembra 2013 Malá synagóga v Trnave.

Vstupenky v hodnote 8 eur si môžete rezervovať TU.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2013 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Laco Lučenič prichádza do Trnavy s originálnym projektom Záhrada vôní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.