reklama

Škola GAUDIA prichádza s unikátnym projektom Susedských koncertov na trnavských sídliskách

Súkromná základná umelecká škola GAUDIA pôsobí v Trnave už 6 rokov. Za ten čas vychovala desiatky nádejných hudobníkov a mladých divadelníkov. Pokiaľ doteraz bola prezentácia ich talentu obmedzená na interiér, tento rok plánujú priniesť hudbu a divadlo priamo na trnavské sídliská – tam odkiaľ pochádzajú a trávia väčšinu svojho času. Pódia koncertnej sály vymenia za trávnatý povrch uprostred trnavských bytoviek.

Cieľom projektu je podpora komunitného života a dotyk s umením na netradičnom mieste, kde majú mladí možnosť osloviť aj svojich susedov, či osamelých seniorov, ktorí bývajú na sídliskách.

„Tešíme sa na osobný kontakt. No atmosféru koncertu budú môcť prežiť aj imobilní občania zo svojich balkónov či okien. Keďže by sme do týchto koncertov chceli aktívne sídliskové komunity, pozývame ich, aby prispeli k príjemnej atmosfére po koncerte a prineseným koláčikom, či iným drobným občerstvením ponúkli svojho suseda,“ uviedla koordinátorka projektu Zuzana Mrázová.

Susedskými koncertami by sme chceli utužovať sociálne väzby v sídliskových komunitách, založiť novú tradíciu a možno inšpirovať aj iných k podobným aktivitám. Ide o inovatívny projekt prezentácie žiakov umeleckej školy a zapojenie neformálnych komunít, ktoré môžu prijímať benefity z činnosti školy.

Zároveň žiaci SZUŠ GAUDIA získajú viac skúseností vystupovať pred širším publikom v priateľskej neformálnej atmosfére.

„Určite je to príležitosť pre žiakov, ako zlepšiť svoje prezentačné schopnosti spolu s ambíciou priniesť hudbu priamo k ľudom. Bude to aj priestor na spoločné susedské a rodinné stretnutia,“ poznamenala riaditeľka Školy Gaudia Gabriela Mikulčíková.

Program Susedských koncertov

13.6. o 10:00 školský dvor ZŠ s MŠ Spartakovská
15.6. o 16:30 vnútroblok bytoviek Poštová 12 – 14 a Veterná 28 – 30
19.6. o 16:30 vnútroblok bytoviek Golianova 35-38 a 45-47
22.6. o 9:30 školský dvor ZŠ Bottova

Srdečne teda pozývame všetkých, aby spolu so žiakmi SZUŠ GAUDIA strávili príjemné chvíle.
Realizácia Susedských koncertov bola podporená z participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja a z Nadácie SPP.

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2023 13:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.