reklama

Bývalá botanická záhrada bude otvorená dlhšie, návštevníci si vypočujú prednášky

Bývalá botanická záhrada v Trnave na sídlisku Prednádražie bude pri príležitosti projektu Víkend otvorených parkov a záhrad na sklonku týždňa otvorená dlhšie ako zvyčajne. Pripravené budú aj tri prednášky v podaní Kristíny Gerulovej – jednej z najdôležitejších postáv, vďaka ktorým sa záhrada dočkala výraznej revitalizácie a získala novú tvár.

Víkend otvorených parkov a záhrad je udalosťou, ktorá dáva ľuďom možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.

botanicka-tt
V botanickej záhrade môžete natrafiť aj na takéto krásne pohľady

Ilustračné foto

Cieľom nášho kultúrno-výchovného podujatia je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty najmä historických parkov a záhrad verejnosti a cez pochopenie týchto hodnôt viesť ľudí k ich aktívnej ochrane,“ vysvetľuje Michaela Kubíková z neziskovej organizácie Národný Trust, ktorá podujatie organizuje v spolupráci s partnermi.

Jeden a štvrť hektárový areál bývalej botanickej záhrady založenej v roku 1967, pôsobiaci ako oáza pokoja uprostred betónu a asfaltu, je situovaný medzi Bottovou a Botanickou ulicou. Do záhrady vedie z oboch ulíc spojovací chodník.

Otváracie hodiny budú od piatka 6. do nedele 8. júna posunuté od 8. až do 20. hodiny.

V nedeľu o 10., 13. a 16. hodine sa uskutočnia tri prednášky o zaujímavej histórii aj súčasnosti tohto jedinečného územia uprostred sídliska.

Botanickú záhrada Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave sprístupnili verejnosti v máji 2013 po sedemročnej tvrdej a dobrovoľnej drine študentov a pedagógov MTF STU, ale aj nadšencov z radov dobrovoľníkov.

Dnes sa tu nachádza viac ako 300 drevín a kríkov. Medzi najzaujímavejšie pôvodné dreviny patria 45-ročné sekvojovce mamutie, cédre himalájske, kryptomérie japonské, citrónovec trojlistý, korkovníky amurské či ambrovník styraxový.

Plagát:
otvorena-botanicka

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2014 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.