reklama

Výpadok siete Swan spôsobil neopatrný bagrista

V utorok 25. mája popoludní zaznamenalo niekoľko tisíc zákazníkov spoločnosti SWAN, a.s., v Trnave, Seredi, Nitre a okolitých obciach úplný výpadok internetového pripojenia a digitálnej káblovej televízie. Podľa informácií zástupcu spoločnosti Ivana Novotného k výpadku došlo z dôvodu neopatrného zásahu bagristu do optickej trasy medzi Bratislavou a Trnavou neďaleko Čiernej Vody.

„V snahe vytvoriť odtokový kanál z vodou zatopeného poľa do potoka bager presekol trubku našej optickej siete. Približne po 30 minútach sa nám podarilo obnoviť dátový tok prostredníctvom záložnej linky. Hlavný optický kábel bude opätovne pripojený vo večerných hodinách. Záložný kábel má pätinovú výkonnosť v porovnaní s hlavným, preto môžu zákazníci v tomto čase zaznamenávať aj menšie výpadky. Hoci k poruche došlo nie naším pričinením, zákazníkom sa za tieto nepríjemnosti ospravedlňujeme,“ vyhlásil I. Novotný zo spoločnosti SWAN.

Takmer identický problém riešili pracovníci SWAN-u aj pred približne dvoma týždňami. Vtedy bagrista zničil optickú trasu v novobudovanej lokalite rodinných domov tiež pri Čiernej Vode neďaleko Bratislavy.

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2010 15:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.