reklama

SWAN plánuje ďalšie rozširovanie optickej siete v Zelenči

-inzercia-

Slovenský telekomunikačný operátor SWAN, a.s., plánuje rozšíriť sprístupnenie digitálnej televízie a vysokorýchlostného internetu obyvateľom Zelenča. V obci prebieha prieskum záujmu obyvateľov o pripojenie prostredníctvom optickej siete.

„Pred časom sme v Zelenči zrealizovali prvú etapu budovania optických káblových rozvodov a pripojili sme viac ako 150 klientov. K našim balíkom služieb MAX Multimedia majú prístup obyvatelia ulíc Hlavná, A. Hlinku, J. Kráľa, A. Bernoláka, Školskej, Palárikovej a Výhon. Možnosť sledovať digitálne televízne programy a surfovať na internete cez spoľahlivú optickú sieť majú aj obyvatelia v novej individuálnej bytovej výstavbe na Ružovej a Nezábudkovej ulici,“ hovorí riaditeľ trnavskej pobočky SWAN, a.s., Michal Novotný.

SWAN má ako jeden z mála operátorov záujem investovať do rozvoja modernej optickej siete aj na vidieku. Ide o investíciu, ktorá sa pre nižšiu koncentráciu obyvateľstva v porovnaní s mestami vracia oveľa pomalšie. „Chceme využiť skutočnosť, že v Zelenči sa realizuje budovanie vodovodu. Následne po zasypaní vodovodu plánujeme položiť optické rozvody, čo znamená, že v budúcnosti už nebudú potrebné žiadne dodatočné rozkopávky. Myslím si, že Zelenčania majú veľkú príležitosť získať prístup k najmodernejším komunikačných technológiám, ktorú je potrebné využiť,“ zdôrazňuje.

Ilustračné foto

Úspech plánovanej investície v Zelenči však podľa Novotného závisí najmä od samotných Zelenčanov. Ak sa nájde dostatočný počet záujemcov o optické prípojky, SWAN investíciu rozbehne. „Aktuálne ponúkame za vybudovanie odbočky na pozemku výraznú zľavu z 299 na 79 euro. Akciová cena je garantovaná v prípade, že sa podarí nájsť aspoň 300 záujemcov. Úspešnosť plánovanej investície teda závisí najmä od samotných obyvateľov Zelenča a ich susedskej osvety a spolupráce.
Zdôrazňujem, že podmienkou vybudovania odbočky na pozemku nie je objednávka žiadnych služieb či pripojenia. Ide v prvom rade o akúsi investíciu do budúcnosti. Obyvatelia si môžu objednať len realizáciu prípojky optických káblových rozvodov, samotné digitálne technológie ako sú kvalitná káblová televízia, internet bez obmedzení alebo telefonovanie môžu začať využívať podľa svojej potreby kedykoľvek v budúcnosti.“

SWAN je telekomunikačný operátor s dlhoročnými skúsenosťami a celoslovenskou pôsobnosťou. Klientom ponúka možnosť využívania svojich služieb samostatne, alebo prostredníctvom výhodných balíkov MAX Multimedia. Služby MAX Multimedia spustila spoločnosť SWAN 1. decembra 2007 s cieľom rozšíriť portfólio svojich služieb smerom k domácej klientele. V súčasnosti ponúka optický internet až do rýchlosti 80 Mbit/s a digitálnu televíziu so 101 kanálmi v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Pezinku, Malackách, Seredi, Novej Dubnici, Dubnici nad Váhom, Púchove a Komárne.

Optická sieť MAX Multimedia predstavuje perspektívny komunikačný zdroj bez ohľadu na počasie a ďalšie vonkajšie vplyvy. Digitálna televízna služba je dostupná na akomkoľvek type televízora a nevyžaduje žiadne skryté platby za používanie samotného internetu. Prináša divákovi nielen množstvo televíznych a rozhlasových staníc, ale aj ďalšie aplikácie, ktoré z televízora robia moderné multimediálne zariadenie.
Optická prípojka tiež zvyšuje hodnotu domu a vytvára základy pre rozšírenie ponuky v budúcnosti bez veľkých dodatočných nákladov.

Viac informácií o službách spoločnosti SWAN získate osobne v pracovných dňoch v pobočke SWAN na Bernolákovej 1 (Kriváň) v pracovných dňoch do 17. hodiny, alebo na tel. číslach 033 5933 033, 0917 745 358.

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2011 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.