reklama

Obštrukcia konkurencie zabránila vstupu SWAN-u na vianočný trh mobilných služieb

Slovenská spoločnosť SWAN, a.s., k dnešnému dňu pokrýva svojou mobilnou sieťou viac ako 20 percent populácie Slovenska a signál je dostupný vo viac ako štyridsiatich mestách.

Zákazníci môžu pri vyhľadávaní mobilných sietí nájsť kód SWAN (231-03) v Bratislave, Trnave, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove, Bánovciach nad Bebravou, Dunajskej Strede, Hlohovci, Pezinku a iných mestách.

Túto skutočnosť oznámil SWAN trom mobilným operátorom aj Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Štvrtý mobilný operátor týmto splnil podmienku, na ktorú sa viaže povinnosť ostatných troch mobilných operátorov začať poskytovať službu národného roamingu zakotvenú v individuálnych povoleniach na používanie frekvencií, ktoré boli pridelené spoločnostiam Orange Slovensko, a.s., Slovak Telekom, a.s., a O2 Slovakia, s.r.o. v aukcii v roku 2013.

„Ak by operátori začali poskytovať službu národného roamingu v súlade so svojou povinnosťou, mohla už dnes spoločnosť SWAN spustiť poskytovanie celoplošných služieb tak, ako to mala vo svojich plánoch. Vstup štvrtého mobilného operátora by tak zákonite zlepšil konkurenčné prostredie a znížil ceny pre koncových zákazníkov,“ uviedol Ing. Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN.

swan-4
Funkčnú 4G sieť predsatvil SWAN v Trnave 16. októbra 2014. V mobilných zariadeniach je označená číslom 231 03

Operátor bude ponúkať mobilné telefónne čísla s predvoľbou 0950.

O spustení mobilnej 4G pre hlasové hovory a dátovú komunikáciu LTE informoval SWAN v októbri na tlačovej konferencii v Trnave, ktorú si vybral ako jedno zo strategických miest pokrytia, nielen dostupnosťou, geografiou ale i najväčším počtom SWAN zákazníkov.

Predstavitelia SWANU-u konštatovali už v októbri komplikované rokovania s trojicou súčasných operátorov v otázke dohody na národnom roamingu a vyjadrili očakávania, že v prípade potreby zasiahne regulátor. Nevylúčili ani legislatívno – právne kroky.

Očakávania zákazníkov sa sústreďujú predovšetkým na rýchlosť, kvalitu komunikačných služieb a skvelý zákaznícky servis. Presný termín komerčných služieb a ponuku štvrtý mobilný operátor ešte nezverejňuje. Okrem množstva súčasných telefónov avizuje aj LTE telefóny.

Telekomunikačný operátor SWAN poskytuje elektronické služby od roku 2000. Vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami a s počtom viac ako 50 000 zákazníkov. Je tretím najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku.
Pod značkou SWAN MULTIMEDIA poskytuje od roku 2007 služby triple-play (digitálna TV, internet, pevná linka) pre bytových zákazníkov. SWAN je súčasťou holdingu DanubiaTel, a.s., do portfólia ktorého patrí aj dátové centrum, softwarehouse a národný správca domén.
Výstavbou mobilnej 4G siete sa SWAN stane operátorom s veľmi širokým spektrom služieb.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2014 13:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.