reklama

Autorské čítanie nového románu M. Hvoreckého v Synagóge

V utorok 1. júna o 18. hodine sa uskutoční v Synagóge – centre súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave autorské čítanie nového románu Michala Hvoreckého Dunaj v Amerike spojené s videoprojekciou. Vstup je voľný.

Spisovateľ Michal Hvorecký (1976) vydal nový román Dunaj v Amerike. V Trnave ho predstaví aj s originálnou videoprojekciou od VJa Zdena na motívy fotiek použitých v knihe.
Dunaj v Amerike je príbeh Martina a Mony, ktorí sa v detstve spoznali v Bratislave a ich životy spojila rieka. Ako dospelí sa po rokoch znova stretnú na luxusnej lodi plnej Američanov, ktorá sa plaví z Regensburgu do delty Dunaja v Rumunsku. Dvadsať dní a takmer tritisíc kilometrov, od Čierneho lesa po Čierne more, mladý muž a jeho osudová žena verzus stodvadsať starých ľudí. Dobrodružný cestopis, paródia masovej turistiky a hlavne príbeh o láske, ktorá stála na vode.

Michal Hvorecký (1976) vydal šesť prozaických kníh, ktoré vyšli v prekladoch do viacerých jazykov. Vyštudoval estetiku a žije v slobodnom povolaní v Bratislave. Nájdete ho na Facebooku aj na www.hvorecky.sk

Digitálny alchymista Zden Hlinka (1975) vyštudoval informatiku. Patrí k výrazným osobnostiam slovenskej demo scény a internetového umenia. Je tvorcom videklipov a projekciami pravidelne dopĺňa hudobné a výtvarné projekty doma i v zahraničí. Ku knihe Dunaj v Amerike vytvoril video na základe fotiek kapitána Johanna Eilingsfelda.

Podujatie pripravila Galéria Jána Koniarka v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2010 1:20. Článok je zaradený do rubriky: Kam vyraziť, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.