reklama

Dado Nagy pozve do záhradnej čitárne knižnice šéfredaktorku a autorku románu Kornélie Beatu Balogovú

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozýva čitateľskú verejnosť v utorok 13. júna o 17, 00 hod. na stretnutie s výnimočnou hostkou. Bude ňou Beata Balogová, ktorá patrí k renomovaným slovenským novinárkam, v súčasnosti je šéfredaktorkou denníka SME.

Literárny publicista Jozef Dado Nagy sa s ňou bude zhovárať o jej debutovom románe Kornélie, ktorý vyvolal nielen veľký čitateľský ohlas, ale aj záujem zahraničných vydavateľov – momentálne sa prekladá do maďarčiny, poľštiny a angličtiny.

Ide o autobiograficky ladenú rodinnú ságu niekoľkých generácií silných žien z južného Gemera napísanú v štýle magického realizmu.

Je to príbeh o láske a smrti, o Maďaroch na Slovensku, o rodine, v ktorej predčasne zomierajú muži, aj o tom, že ak sa príbeh nezaznamená, spomienky sa rozprášia vo vetre ako popol z cigariet autorkinej mamy Kornélie.

Podujatie v rámci cyklu Súčasná slovenská literatúra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2023 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.