reklama

O titul na McDonald’s Streetball bojovali v Trnave tímy z celého Slovenska

Slnečná a horúca nedeľa 6. júna patrila na asfaltových ihriskách Slávie Trnava vyznávačom streetballu. Táto forma basketbalu, kde proti sebe nastupujú dve trojčlenné družstvá na jeden kôš, vznikla za oceánom v Severnej Amerike. Koncom osemdesiatych rokov sa streetball postupne etabloval aj v Európe. Prvých fanúšikov vo vtedajšom Českoslovemsku si získal po páde totalitného režimu. Pomerne silná komunita priaznivcov basketbalu z Trnavy zorganizovala prvý oficiálny streetbalový turnaj už v roku 1991.

Tohtoročný McDonald’s Streetball 2010 sa stal korisťou piešťanského tímu Mesto snov. V napínavom finále si Piešťanci poradili s trnavským družstvom Krkovička, bronzový stupienok patrí nitrianskemu Exilu. „Turnaj mal vysokú úroveň. Prišlo množstvo kvalitných tímov z rôznych kútov Slovenska, skvele nám vyšlo počasie, sme spokojní,“ skonštatoval organizátor akcie Juraj Lipták.

Už od skorého predpoludnia sa cesty v okolí areálu trnavskej Slávie hemžili evidenčnými číslami mnohých okresov. Chýrny turnaj si nenechali ujsť hráči z Bratislavy, Holíča, Nitry, Piešťan, Levíc či dokonca z Martina. Celkovo organizátori zaregistrovali 26 štvorčlenných tímov. Tie rozdelili do štyroch skupín, z každej postupovali štyri najlepšie do vyraďovacej časti.

Neodmysliteľnou turnaja sú aj divácky atraktívne rámcové súťaže v smečovaní a hádzaní trojok. Najlepším smečiarom McDonald’s Streetball 2010 sa stal v konkurencii deviatich borcov Mário Jaborník z tímu Otázka času, v trojkárskej súťaži obstál spomedzi 27 prihlásených hráčov najlepšie Alexander Kšiňan z družstva MY 2010.

Ôsmy rok je hlavným partnerom streetballového turnaja v Trnave spoločnosť McDonals’s. Pre šéfa trnavskej reštaurácie Antona Novotného je basketbal srdcovou záležitosťou. „S partiou hrávame už dlhé roky. V poslednom čase je to čoraz ťažšie – mnohí z nás majú veľa pracovných a rodinných povinností – navyše – aj  roky nám postupne pribúdajú,“ prehodil položartom.

GALÉRIA MCDONALD’S STREETBALL TRNAVA 2010:


Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2010 1:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O titul na McDonald’s Streetball bojovali v Trnave tímy z celého Slovenska”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.