reklama

Trnavský ‚srdciar ‚ Kamil Kopúnek sa stal národným hrdinom

Víťazný gól futbalistu trnavského Spartaka Kamila Kopúnka z 89. minúty infarktového zápasu Slovensko – Taliansko, ktorým posunul slovenskú futbalovú reprezentáciu do osemfinále na MS v Južnej Afrike, vojde do histórie. Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar strávil na ihrisku len dve minúty a stal sa Weissovým žolíkom a národným hrdinom.
Kopúnkov šikovný lob ponad vybiehajúceho talianskeho brankára Marchettiho má minimálne rovnakú cenu ako gólový zápis Jozefa „Vasila“ Štibrányiho z Križovian nad Dudváhom – a tiež bývalého hráča Spartaka – z futbalového šampionátu v Chile. Rýchlonohý Štibrányi v roku 1962 rozhodol o výhre Československa nad Španielskom 1:0 a stal sa prvým Slovákom, ktorý dokázal streliť gól na majstrovstvách sveta.

Slovenský dres s číslom 20 dnes výrazne stúpol na cene

„S Kamilom aj jeho otcom sa osobne poznám už viac rokov. Keď som sa pred zápasom navliekol do Kamilovho dresu s číslom 20, niektorí známi si preto zo mňa v reštaurácii uťahovali,“ hovorí známy fanúšik Spartaka Martin, ktorého sme stretli krátko po zápase v trnavských uliciach.
„Telefonoval som s Kamilovým otcom Ivanom počas majstrovstiev či nezájdeme na pivo, no zastihol som ho v Johannesburgu. Tento úspech zapijeme neskôr, dnes bude mať určite nekonečný rad gratulantov,“ usmieva sa Martin, ktorý považuje Kamila Kopúnka za najväčšieho trnavského „srdciara“, bojovníka a poctivého futbalistu, ktorý si tento obrovský úspech plným právom zaslúžil.

Víťazný gól Kamila Kopúnka:

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2010 21:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.