reklama

Trnavský ‚srdciar ‚ Kamil Kopúnek sa stal národným hrdinom

Víťazný gól futbalistu trnavského Spartaka Kamila Kopúnka z 89. minúty infarktového zápasu Slovensko – Taliansko, ktorým posunul slovenskú futbalovú reprezentáciu do osemfinále na MS v Južnej Afrike, vojde do histórie. Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar strávil na ihrisku len dve minúty a stal sa Weissovým žolíkom a národným hrdinom.
Kopúnkov šikovný lob ponad vybiehajúceho talianskeho brankára Marchettiho má minimálne rovnakú cenu ako gólový zápis Jozefa „Vasila“ Štibrányiho z Križovian nad Dudváhom – a tiež bývalého hráča Spartaka – z futbalového šampionátu v Chile. Rýchlonohý Štibrányi v roku 1962 rozhodol o výhre Československa nad Španielskom 1:0 a stal sa prvým Slovákom, ktorý dokázal streliť gól na majstrovstvách sveta.

Slovenský dres s číslom 20 dnes výrazne stúpol na cene

„S Kamilom aj jeho otcom sa osobne poznám už viac rokov. Keď som sa pred zápasom navliekol do Kamilovho dresu s číslom 20, niektorí známi si preto zo mňa v reštaurácii uťahovali,“ hovorí známy fanúšik Spartaka Martin, ktorého sme stretli krátko po zápase v trnavských uliciach.
„Telefonoval som s Kamilovým otcom Ivanom počas majstrovstiev či nezájdeme na pivo, no zastihol som ho v Johannesburgu. Tento úspech zapijeme neskôr, dnes bude mať určite nekonečný rad gratulantov,“ usmieva sa Martin, ktorý považuje Kamila Kopúnka za najväčšieho trnavského „srdciara“, bojovníka a poctivého futbalistu, ktorý si tento obrovský úspech plným právom zaslúžil.

Víťazný gól Kamila Kopúnka:

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2010 21:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.