reklama

Puškár z trnavskej Slávie sa stal víťazom 33. ročníka Špačinského trojuholníka (+fotogaléria)

Dvadsaťpäťročný pretekár trnavskej Slávie Ondrej Puškár sa stal víťazom 33. ročníka bežeckých pretekov Špačinský trojuholník. V konkurencii 95 pretekárov obsadil na trati dlhej 10 070 metrov druhé miesto Roman Arbet z tímu JM Demolex Bardejov, bronzový stupienok patrí Jánovi Moravcovi zo Spartaka Myjava.
Víťazný Puškár sa od svojho prenasledovateľa Arbeta odpútal asi 500 metrov za otočkou v Trnave pri letisku. Postupne si vypracoval náskok niekoľkých desiatok metrov, ktorý v cieli zveľadil na takmer minútu.

O. Puškár na trati

V ženskej kategórii triumfovala členka AK Hodonín Jana Kadlecová pred Lenkou Chobodickou  (ŠK pre Radosť) a Zuzanou Pribulovou zo Suchej nad Parnou.

Slnkom zaliate popoludnie postavilo pred bezmála stovku bežcov, na trati vedúcej z centra Špačiniec na otočku do Trnavy, Malženickú cestu a odtiaľ naspäť do cieľa pred špačinský futbalový areál, tropickú viac ako 30-stupňovú horúčavu. Aj napriek tomu prišlo do cieľa viac ako desaťkilometrového behu až 94 z  95 štartujúcich.

„Špačinčania môžu byť hrdí na svoj Trojuholník. Počas 33. rokov nebol náš beh ani raz prerušený, čo je v širokom okolí veľkou vzácnosťou. Vždy som s radosťou podal pomocnú ruku organizátorom a zakladateľom Milanovi Vnenčákovi a Jarkovi Lieskovskému,“ vyznal sa starosta obce Ľubomír Matlák.

Špačinský trojuholník sa beží vždy v prvú júlovú sobotu, bez preručenia už od roku 1978. Pri jeho zrode stáli, ako už spomenul Ľ. Matlák, známy trnavský novinár a bývalý bežec Jaroslav Lieskovský spolu s miestnym športovým zanietencom a dlhoročným funkcionárom Milanom Vnenčákom. „Zažili sme tu ťažké vyčerpanie študentov trnavskej strojariny z Etiópie, ktorým museli pomáhať lekári, bežalo tu množstvo vynikajúcich športovcov a osobností. História Špačinského trojuholníka však nepamätá jedno – dážď. Ešte nikdy tu počas pretekov nepršalo,“ spomína J. Lieskovský. Inak tomu nebolo ani v sobotu 3. júla 2010.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:
Muži – absolútne poradie:
1. Ondrej Puškár (Slávia Trnava) 33:49 min, 2. Roman Arbet (JM Demolex Bardejov) 34:39, 3. Ján Moravec (Spartak Myjava) 35:28, 4. Petr Kadlec (Milotice) 35:59, 5. Pavol Klimeš (Kyjov) 35:57.
Ženy – absolútne poradie: 1. Jana Kadlecová (Ak Hodonín) 45:10, 2. Lenka Chobodická  (ŠK pre Radosť) 46:14, 3. Zuzana Pribulová (Suchá nad Parnou) 47:27, 4. Marta Durnová (Branopac Veselí) 48:34, 5. Jana Klimešová (Kyjov) 49:33.

Najstarším účastníkom pretekov bol 75-ročný Anton Hajro z klubu BK 2000 Kľačany. Vyše desaťkilometrovú trať zabehol v horúčave za 1.04:39 hod.

FOTOGALÉRIA PRETEKOV:

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2010 21:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Puškár z trnavskej Slávie sa stal víťazom 33. ročníka Špačinského trojuholníka (+fotogaléria)”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.