reklama

Slovan Bratislava pripravil pre trnavských fanúšikov organizačné a bezpečnostné pokyny

Hovorca futbalového klubu FC Spartak Trnava Mgr. Jaroslav Lieskovský informoval redakciu trnava-live.sk o bezpečnostných a organizačných pokynoch, určených trnavským návštevníkom nedeľňajšieho futbalového stretnutia medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava. Pokyny zverejnil usporiadateľ zápasu, teda ŠK Slovan Bratislava.

Zápas 8. kola Corgoň ligy 2010/2011 medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava je vyhlásený za rizikový. ŠK Slovan, v snahe zaistiť maximálnu bezpečnosť a komfort všetkých divákov i aktérov tohto stretnutia, prijal nadštandardné bezpečnostné opatrenia v porovnaní s ostatnými ligovými zápasmi. Dovoľujeme si preto požiadať všetkých fanúšikov, aby tieto opatrenia a ďalšie pokyny organizátorov, usporiadateľov, príslušníkov SBS a polície rešpektovali. Prispejú tak k vytvoreniu dôstojnej atmosféry súboja dvoch špičkových slovenských tímov,“ vyhlásili zástupcovia klubu z bratislavských Pasienkov.

Ilustračné foto

Predpredaj vstupeniek

Zápas sa hrá v nedeľu 12. septembra 2010 o 19.00 h na štadióne Pasienky.  Štadión bude otvorený od 17.00 h. „Dovoľujeme si požiadať divákov a zároveň im odporučiť, aby na štadión prišli v dostatočnom časovom predstihu. Ich prípadný neskorý príchod nebude mať vplyv na kvalitu a rýchlosť bezpečnostných prehliadok,“ zdôrazňujú usporiadatelia.

Vstupenky pre fanúšikov Spartaka sú špeciálne označené a ich distribúciu výhradne zabezpečuje FC Spartak Trnava. Vstup s týmito lístkami bude možný len z Trnavskej ulice, zo strany nákupného centra Kaufland. Tento priestor bude pod kontrolou Polície SR.

Bezpečnostné zóny a kontroly

A-zóna – prístup k pokladniciam (kontrola vstupeniek a dokladov): Usporiadatelia a členovia SBS majú právo nepustiť cez túto kontrolu osoby, ktoré nebudú mať platnú vstupenku na zápas ŠK Slovan – FC Spartak a ich meno na základe predloženého dokladu totožnosti sa nebude zhodovať s menom na vstupenke.

B-zóna – vstup na štadión: Každá osoba musí prejsť cez turniket s platnou vstupenkou a zároveň sa podrobiť bezpečnostnej prehliadke. Pri tejto kontrole budú divákom odobraté všetky zakázané predmety (zobrazené pred vstupom na tabuli). Žiadame predovšetkým dámy, aby so sebou nenosili spreje a parfumy, ktoré im budú odobraté tiež. Na štadión nie je povolené vnášať ani akékoľvek nápoje vo fľašiach (sklo, umelá hmota). Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené.

C-zóna – vstup na tribúny: Každý divák musí na vyzvanie príslušníkov SBS predložiť vstupenku a podrobiť sa bezpečnostnej prehliadke pri každom vstupe i pri opustení sektoru.

Jednotlivé sektory na štadióne budú nepriechodné a rozdelené zábranami. Na týchto miestach sa bude vykonávať kontrola vstupeniek do sektoru. Do jednotlivých sektorov sa dostanú len diváci, ktorí prejdú bezpečnostnými kontrolami a budú mať platnú vstupenku do určeného sektoru.
Usporiadatelia vyzávajú divákov, aby mali pri sebe vstupenky počas celého zápasu, predovšetkým pri opustení sektoru. Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že po vstupe na štadión už nie je možné z jeho areálu odísť a následne sa vrátiť. V tomto prípade sa majitelia vstupeniek, ktoré už raz boli použité na vstup, cez turniket nedostanú.

Kamerový systém:

„Štadión, jednotlivé sektory i vonkajšie priestory areálu štadióna sú monitorované kamerovým systémom. Všetky incidenty budú kamerami zachytené, políciou ihneď vyhodnotené a v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah. Vyzývame všetkých návštevníkov, aby sa správali slušne a aby sa riadili pokynmi príslušníkov SBS, usporiadateľov a príslušníkov Polície SR,
“ upozorňuje ŠK Slovan Bratislava.

Bufety a občerstvenie:

Na štadióne budú v prevádzke bufety a občerstvovacie stánky. Pred i počas zápasu platí zákaz predaja alkoholických nápojov, s výnimkou nealkoholického piva. Akékoľvek pokusy o prenesenie nápojov vo fľašiach a iných predmetov na štadión je zakázaný.

Počasie:

V deň zápasu by malo byť premenlivé počasie a nemalo by pršať. Napriek tomu si usporiadateľ dovoľuje požiadať divákov, aby mali k dispozícii pršiplášte, pretože vstup s dáždnikom na štadión je zakázaný z bezpečnostných dôvodov.

„Veríme, že spoločne s ostatnými bezpečnostnými zložkami a v spolupráci s priaznivcami oboch klubov sa nám podarí zvládnuť organizáciu tohto zápasu na štadióne i mimo neho,“ dodávajú organizátori futbalového derby vo svojom vyhlásení.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2010 18:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.