reklama

Polícia upozorňuje na nástrahy jesenných ciest

Je tu opäť jeseň a s ňou aj zmena počasia, krátiace sa dni, sychravé počasie, časté mrholenie alebo hmla.

„Najväčším nepriateľom motoristov v jesennom období je samozrejme hmla. Dramatické zníženie viditeľnosti v hmle sa neblaho prejavuje v štatistikách dopravnej nehodovosti. Za hmly dochádza k oveľa závažnejším nehodám a to ako v počte účastníkov, taktiež v počte usmrtených a zranených osôb na nehodu, nie je totiž výnimkou, keď sa za hmly na nehode podieľajú dve alebo viac vozidiel,“ konštatuje Ľuboš Homola z trnavskej krajskej polície.

Polícia s cieľom zamedziť a predchádzať dopravným nehodám odporúča vodičom počas zníženej viditeľnosti zásadne znížiť rýchlosť jazdy, orientovať sa podľa stredových čiar na vozovke, alebo smerových stĺpikov pri ceste. K bezpečnej jazde v hmle prispievajú predné a zadné hmlové svetlá. Hmlové svetlá smie vodič použiť len za hmly, dažďa alebo sneženia.

„Vodiči by v takomto období mali predĺžiť vzdialenosť medzi vlastným vozidlom a vozidlom jazdiacim pred ním, aby mohli včas aj oni znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, ak by si to vyžadovala situácia v cestnej premávke,“ upozorňujú dopravní policajti.

Nástrahy jesenného obdobia na cestných komunikáciách možno účinne eliminovať, preto z tohto dôvodu polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky na dodržiavanie troch základných pravidiel:

– správať sa na cestách disciplinovane, zodpovedne a ohľaduplne,

– dodržiavať zásadu vidieť a byť videný,

– nepreceňovať svoje schopnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2010 15:08. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.