reklama

Pripravuje sa súťaž Miss Trnavského kraja. Stojí za ňou M. Santner z agentúry Flash

Ako prvý na Slovensku spolupracoval s agentúrou Ford Models New York na medzinárodnom projekte Super Model of the World, ktorý bežal na STV a na Markíze. Vtedy mal len 21 rokov. Celý svet ho bral ako najmladšieho člena celosvetovej modelingovej rodiny.
Rovnako ak prvý zo Slovenska nadviazal kooperáciu s Michelom Adamom, majiteľom modelingového televízneho kanála Fashion TV, pri projektoch Miss Fashion TV na mega jachte F-Diamont. Jedna z jeho modeliek získala 3. miesto na Miss FTV v Janove. Stále zostáva skromným človekom. Šéf reklamno – modelingovej agentúry Flash Mikuláš Santner.

Mikuláš Santner

➡ Aké boli vaše začiatky v modelingovom biznise?
– Bola to náhoda a asi hlavne osud. Začiatky boli náročné. Predierali sme sa ako malá rodinná firma. Sestra získala titul 2. Vicemiss Slovensko 1997, čo nás posunulo za hranice trnavského okresu. Mne vtedy tiahlo na 18 rokov a začal som podnikať v modelingu. Samozrejme, sestra mi pomohla po modelingovej a choreografickej stránke, ja som sa zas chytil manažérskej roboty. Postupne sme sa rozrástli v agentúru s celoslovenským pôsobením, až pomaly pribúdali medzinárodné kontakty. V tej dobe išlo všetko pomalšie ako teraz. Teraz je veľkou výhodou internet a iné masovokomunikačné prostriedky.

➡ Čo považujete za svoj najväčší doterajší úspech v brandži?
– Pravdepodobne deň, kedy si ma vybrala agentúra Ford Models New York. Povedali mi, že dlhšie sledujú moju prácu v medzinárodnom modelingu a že by boli radi, keby som ich zastupoval na Slovensku a organizoval slovenské finále medzinárodnej súťaže Super Model of the World. Vtedy som mal 21 rokov. Bola to úžasná doba a ja som dokázal zorganizovať televízny program, kde bolo na pľaci asi 200 ľudí. Najúžasnejšia bola pre mňa spolupráca so skutočnými fachmanmi z televízie Markíza a vtedajším šéfom Pavlom Ruskom. Keď zoženiete dobrých ľudí na spoluprácu, vtedy sa dá hovoriť o šťastí a o úspechu. Základ úspechu je v ľuďoch!

➡ Prečo teda v tejto súťaži nepokračujete?
– Po štyroch rokoch spolupráce s Fordom som začal mať pocit, že robím to isté, a že nedokážem priniesť nič nové do modelingovej súťaže. Ja nerobím pre peniaze, ale pre pocit uspokojenia z dobre vykonanej práce a z dobrých nápadov. Peniaze prídu popritom aj samé. Netreba sa nimi zaoberať. Tu som ten pocit už prestával mať, tak som si dal pauzu. Ja to hovorím tak, že kde ja končím, iní len začínajú, ale ja chcem byť všade prvý, nie tam zostať posledný (asi by som nebol dobrý námorný kapitán, ktorý loď opúšťa ako posledný). Rád veci rozbieham a dávam im svoju predstavu. Stagnácia a opakovanie sa a opičenie sa po druhých ma nebaví.

➡ Pokračuje táto súťaž naďalej?
– Nie. Boli pokusy o jej obnovenie na Slovensku, ale zobrali to do rúk amatéri a nakoniec v čase hospodárskej krízy Ford Models súťaž pre tento rok pozastavil.

➡ Čo robíte teraz?
– Teraz si „užívam“ život! Ale nie, niečo treba robiť, čo nás baví a živí a tak aj ja robím stále v modelingu a konečne som si splnil detský sen a začal som robiť so zvieratami. Nie pre peniaze, ale pre radosť zo života a z práce a splnenia si sna a hlavne preto, aby som mohol svoje skúsenosti posunúť ďalším ľuďom. Otvoril som si vlastný Petshop a radím ľuďom ako chovať psy. Sám chovám niekoľko plemien psov. Pes vám dá viac šťastia ako akékoľvek materiálne bohatstvo! Nedávno som prekonal ťažkú chorobu. Našťastie, z najhoršieho som vonku. Celá táto skúsenosť ma posunula niekde inde a dala mi nový pohľad na život a na prácu a paradoxne mi dala novú chuť žiť a pracovať a dosahovať nové ciele. Medzi tým, ako som prestal robiť s Fordom, som začal robiť obdobnú celosvetovú súťaž s obdobným názvom Model of the World. Licenciu vlastní a svetové finále organizuje jeden z najbohatších ľudí Veľkej Británie. Od neho som sa nechal prehovoriť na spoluprácu, nakoľko sa mi páčil ich štýl práce. Túto súťaž robím aj v súčasnosti, ale na rozdiel od predošlej sa ju snažím priniesť i širokej verejnosti prostredníctvom slovenského finále vo verejne prístupnom obchodnom centre.

➡ Aké sú vaše aktuálne plány?
– Trnavský kraj bezpochyby patrí medzi svetový unikát s potenciálom krásnych a inteligentných dievčat na kilometer štvorcový. Na druhej strane – ako jediný zo slovenských krajov zostáva bez povšimnutia a ocenenia v tomto smere. Vďaka mojim bohatým medzinárodným skúsenostiam som sa rozhodol predstaviť tento potenciál širokej verejnosti prostredníctvom súťaže Miss Trnavského kraja. Láska k zvieratám a špeciálne ku psom ma priviedla k myšlienke urobiť Miss Trnavského kraja ako charitatívnu akciu a prispieť na opustené psíky v Trnavskom útulku. Dúfam, že sa mi podarí touto myšlienkou nadchnúť sponzorov.

Pomocou súťaže, by sme chceli nájsť Miss Trnavského kraja, dievča, ktoré bude nielen krásne a inteligentné, ale bude náš kraj reprezentovať i na výstavách regiónov a cestovného ruchu doma i v zahraničí a bude reprezentovať kraj na oficiálnych aktivitách miest a obcí ako otváranie plesov, spoločenských a kultúrnych podujatí, vítanie medzinárodných investorov v našom regióne a ta podobne.
V tejto súťaži nebudeme dbať len na vzhľad a modelkovské proporcie, ale aj na osobnosť a inteligenciu.Pokiaľ však sa nám podarí nájsť dievča, ktoré spĺňa i tie modelkovské kritéria, radi z nej urobíme i medzinárodnú modelku. Dievčatá sa môžu hlásiť do agentúry prostredníctvom online prihlášky, ktorú nájdu na www.flash-agency.trnava.com alebo www.flash.eu.sk.

Viac informácií o súťaži prinesieme na portáli trnava.live.sk už čoskoro.


Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2010 14:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Miss Trnavského kraja 2010. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pripravuje sa súťaž Miss Trnavského kraja. Stojí za ňou M. Santner z agentúry Flash”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.