reklama

NOCvKINE: Už túto stredu po piaty raz v Trnave

NOCvKINE sa po jarnom výlete do Prešova vracia na svoju domovskú scénu kina Hviezda v Trnave.
V stredu 20. októbra budete mať možnosť už po piaty raz vidieť v príjemnom prostredí päť výnimočných filmov za skvelú cenu 3 €. Premietanie začína o 18:00. Medzi jednotlivými filmami budú 20-minútové prestávky.
V priestoroch kina bude do ranných hodín fungovať bufet. Lístky si môžete zakúpiť aj v predpredaji, a to v pokladni kina.

Program:

18:00
13 Tzameti
kriminálna dráma, r. Géla Babluani (Francúzsko / Gruzínsko), 2005, 86 min.
Hrdinom príbehu je mladík Sebastian (Georges Babluani). S vidinou, že si zarobí množstvo peňazí, vstúpi do podivného sveta za zatvorenými dverami, ktorý pripomína nočnú moru a kde sa hraje ešte podivnejšia hra o život. Originálna čiernobiela snímka v štýle „film noir“ je pozoruhodnou výpoveďou o ľuďoch, ich arogancii, zlobe a strachu.

19:40
Pani Hendersonová uvádza
komédia, r. Stephen Frears (Veľká Británia),2005, 103 min.
Pravdivý príbeh jednej z najvýstrednejších dám londýnskej predvojnovej smotánky Laury Hendersonovej (Judi Dench) a jej divadla Windmill. Pôvodne slávne divadlo kvôli rozmachu filmového priemyslu stratilo svojich divákov. Pani Hendersonová, poháňaná túžbou prilákať publikum späť, sa napriek svojmu veku a s pomocou divadelného manažéra Viviana van Damma (Bob Hoskins) snaží o znovuzrodenie niekdajšej slávy Windmillu. Tento obdivuhodný, ale i rozporuplný pár spoločnými silami uvedie na javisko Nude Revue, extravagantnú muzikálovú show na hranici zákona.

21:40
Potomkovia ľudí
scifi thriller, r. Alfonso Cuarón (Veľká Británia / USA), 2006, 109 min.
Planéta Zeme, rok 2027. Už devätnásť rokov sa nenarodilo žiadne dieťa. Svet podlieha beznádeji a anarchii a po čoraz viac zúfalých pokusoch o nájdenie a odstránenie príčiny neplodnosti ľudstva sa už iba čaká na zázrak. Vďaka totalitnému zriadeniu dokáže len Veľká Británia odolávať všeobjímajúcemu chaosu. Platí za to ale strašnú cenu – občianské práva sú veľmi zredukované a občasné pokusy o odpor brutálne potlačované, ale Theovi (Clive Owen), londýnskemu byrokratovi, ktorý už len pasívne čaká na svoj koniec, je to úplne jedno.
Ale len do chvíle, než sa s vrecom na hlave ocitne v kufri dodávky a stretáva sa so svojou bývalou láskou Julian (Julianne Moore), ktorá stojí v čele jednej z mnohých odbojových skupín a má pre Thea špeciálnu úlohu – zabezpečiť pre jednu z nich tranzitné víza a dostať ju bezpečne z krajiny. Behom cesty, ktorej cieľom je azyl pod záštitou organizácie Human Project, Theo zisťuje, že jeho chránenkyňa nie je obyčajná utečenka. Je totiž v ôsmom mesiaci tehotenstva.

23:45
Pád
dobrodružná dráma, r. Tarsem Singh (USA / India), 2005, 112 min.
Filmári na železničnom moste nakrúcajú starý nemý film, pri čom sa ťažko zraní kaskadér. Tak začína koprodukčný film Pád, zasadený do fascinujúcej nádhery indických palácov, ktorého dej sa odohráva v dvadsiatych rokoch minulého storočia v nemocnici v Los Angeles. K posteli ochrnutého kaskadéra Roya Walkera prichádza päť ročné dievčatko Alexandria s rukou v sadre. Kaskadér jej začne rozprávať fantastický príbeh o piatich dávnych hrdinoch, ktorým ublížil zlý guvernér Odious a oni sa preto vydávajú na cestu pomsty. Do týchto postáv premieta Roy seba, ľudí z nemocnice i mŕtveho Alexandrineho otca. Keď je rozprávanie najnapínavejšie, prestane a pokračuje ďalej iba vtedy, keď mu dievčatko poskytne „službičku“ a prinesie mu zo skladu liekov morfium, čím chce Roy vyriešiť svoj tragický osud.

01:50
Štyri izby
komédia, r. A. Anders, A. Rockwell, Q. Tarantino, R. Rodriguez (USA), 1995, 98 min.
Poviedkový film Štyri izby sa odohráva počas silvestrovskej noci v izbách jedného losangelského hotela. Do každého príbehu (a izby) je zatiahnutý novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisnosťou sa mladík stane dôležitým aktérom rôznych podivných až bizarných udalostí.
Každý režisér si napísal pre svoju časť i vlastný scenár. Výsledkom je tak veľmi rôznorodé dielo. Posledné dve poviedky od Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueza si medzičasom vyslúžili priam kultový status.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2010 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.