reklama

NOCvKINE ponúkne opäť výnimočné filmové zážitky

V stredu 26. októbra sa už po siedmy raz uskutoční obľúbené filmové podujatie NOCvKINE. Celonočné premietanie začne v trnavskom kine Hviezda o 18. hodine a diváci budú mať možnosť postupne vzhliadnuť päť výborných filmov európskej a svetovej kinematografie.

To všetko za vstupné 4 eurá na celé podujatie. Občerstvenie formou bufetu bude zabezpečené priamo v priestoroch kina.

NOCvKINE vám prináša OZ Publikum.sk, vydavateľ filmového magazínu CinemaView.sk s podporou mediálnych partnerov trnava-live.sk a mesta Trnava.

Čerstvé informácie o Noci v kine a iných filmových podujatiach v Trnave nájdete vždy na: http://www.facebook.com/NOCvKINE

Trailery na najnovšie a najzaujímavejšie filmy, ktoré sa chystajú do našich, či svetových kín nájdete pravidelne na: http://www.facebook.com/Trailery

Program podujatia:

18:00
Diablova dielňa
vojnová dráma, r. Stefan Ruzowitzky (Rakúsko / Nemecko), 2007, 98 min.

Pôvodom ruský maliar Salmon Sorwitsch (Karl Markovics) je kráľom falšovateľov a vo svete hazardu, stávok a ľahkých žien sa cíti ako ryba vo vode. Sám si vyrába bankovky, ktoré potom používa v kasínach. S nástupom fašizmu mu však život ukazuje odvrátenú tvár. Po vlne represií proti židom sa ocitá v koncentračných táboroch. Keď už očakáva istú smrť, je vybraný na supertajný projekt. Spolu so skupinou špeciálne vyškolených väzňov má vyrábať stovky miliónov falošných libier a dolárov, ktorými chcú Nacisti zaplaviť zahraničné trhy a zničiť tak ekonomiky nepriateľov ríše. Falšovateľská dielňa sa tak stáva pre skupinu vyvolených zlatou klietkou, kde je o nich dobre postarané, ale cesta z nej vedie rovnako len do plynovej komory.
Film je nakrútený podľa autobiografickej knihy Adolfa Burgera (vo filme ho stvárnil August Diehl), ktorému sa ako jedinému zo skupiny týchto väzňov podarilo prežiť.

19:50
Frost / Nixon
historická dráma, r. Ron Howard (USA / Veľká Británia / Francúzsko), 2008, 122 min.

Najdramatickejší televízny rozhovor v dejinách. Britský showman David Frost (Michael Sheen) chce preraziť aj v Spojených štátoch. Pozornosť divákov i televízií mu má priniesť séria rozhovorov s už bývalým americkým prezidentom Richardom Nixonom (Frank Langella). Ten po afére Watergate odstúpil z úradu, aby nebol odvolaný, ale verejnosti sa nikdy neospravedlnil. Frost ho chce práve k tomu priviesť. Nixon sa však stiahol do úzadia a s médiami takmer nekomunikuje. Podceňovanému súperovi sa však rozhodne vyhovieť a plánuje ho poraziť silou svojich argumentov.
Vďaka skvelej réžii Rona Howarda a výnimočným hereckým výkonom sa z na prvý pohľad nudného príbehu stal jeden z najlepších a z najnapínavejších filmov roka 2008.

22:10
Klopanie na nebeskú bránu
akčná kriminálo-komediálna dráma, r. Thomas Jahn (Nemecko / Belgicko), 1997, 87 min.

Hrdinovia filmu sú dvaja mladí muži, ktorí umierajú na rakovinu. Pri fľaške alkoholu sa rozhodnú, že si osladia a okorenia posledné dni života, ktoré im ostávajú, cestou k moru. Opití a ešte stále v nemocničných pyžamách ukradnú modrý kabriolet, ktorý patrí mafiánskemu bossovi. Vykradnú aj zopár obchodov, aby nakoniec zistili, že v aute je ukrytý milión v hotovosti. Čoskoro tak po nich ide polícia aj mafiáni. Podarí sa im dosiahnuť svoj cieľ?
Výnimočný a veľmi vtipný nemecký film, ktorý dokázal funkčne skombinovať viacero žánrov.

23:45
Náuka o snoch
romantická fantasy, r. Michel Gondry (Francúzsko), 2006, 105 min.

Film scenáristu a režiséra Michela Gondryho, ktorý sa preslávil najviac azda snímkou Večný svit nepoškvrnenej mysle. Náuka o snoch je podivným výletom do ríše snov. Romantická fantázia sa odohráva v chaotickom mozgu výstredného mladíka Stephana Mirouxa (Gael Garcia Bernal), ktorého sny neustále napádajú realitu. V snoch sa z neho stáva charizmatický televízny moderátor. V skutočnosti má však len nudnú prácu vo vydavateľstve. Zamilovaný je do susedky Stephanie (Charlotte Gainsbourg), ktorá je síce z počiatku Stephanom okúzlená, ale neskôr je zmätená jeho detinskosťou a labilným postojom k realite.
V snahe získať si jej srdce sa mu snaží pomôcť kolega Guy (Alain Chabat), ale jeho rady nepadajú na úrodnú pôdu a Stephan sa ešte viac upína k svojim snom, v ktorých chce hľadať potrebné odpovede.

01:50
Delírium
komédia, r. Tom DiCillo (USA), 2006, 102 min.

Zúfalý newyorský paparazzi Les Galantine (Steve Buscemi) sa pretĺka showbiznisom a snaží sa uloviť výnimočné fotografie celebrít, za ktoré dostáva len malé honoráre. Raz poskytne atraktívnemu dvadsaťročnému bezdomovcovi Tobymu (Michael Pitt) prístrešie vo svojom zanedbanom byte. Ten sa na prvý pohľad zamiluje do rockovej hviezdy Kharmy (Alison Lohman).
Dievča ho pozve na svoju narodeninovú párty, kam prichádza aj s Lesom, ten však neodolá a poruší sľub nefotiť, a tak sú obaja z párty vyhodený. Toby sa tak stáva cez noc hviezdou, médiám prizná lásku ku Kharme a verejne sa za Lesa ospravedlní. Ten tak ostáva i naďalej vo svojej chudobe a bezvýznamnosti a v hneve sa rozhodne Tobyho zabiť.

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2011 15:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “NOCvKINE ponúkne opäť výnimočné filmové zážitky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.