reklama

Adrenalínové filmové zážitky aj inšpiratívni hostia. V Kine Hviezda sa uskutoční už 3. ročník festivalu Hory a Mesto Trnava

Po roku opäť prišiel čas na to najlepšie zo sveta outdooru! Trnava sa aj tentoraz stane centrom mnohých adrenalínových zážitkov. V poradí tretí ročník festivalu Hory a Mesto Trnava, ktorý sa uskutoční od 17. do 19. novembra 2022 v Kine Hviezda, prevedie návštevníkov vlnami svetových morí, národných parkov z rôznych kútov sveta, pričom nebude chýbať ani poriadna dávka horolezeckého „matrošu“. Ako už býva zvykom, tešiť sa môžete aj na zaujímavých a inšpiratívnych hostí a ich nadľudské výkony.

„Počas troch festivalových dní si návštevníci môžu na veľkom plátne vychutnať krátke i celovečerné outdoorové filmy od slovenských aj zahraničných režisérov. Filmové večery tradične obohatia diskusie a prednášky hostí,“ skonštatoval organizátor festivalu Matej Antal.

Brány festivalu vo štvrtok otvorí príbeh rodinky Mazancovcov. V ich filme Po červenej domov nám Evit a Janči priblížia zážitky z Cesty hrdinov SNP, legendárnej 770 km dlhej turistickej magistrály z Dukly po Devín, ktorú sa pokúsili prejsť aj so svojimi tromi malými deťmi.

Po filme sa môžete tešiť na diskusiu priamo s protagonistami filmu, ktorí sa v Kine Hviezda predstavia osobne.

O skvelý zážitok sa postará aj snímok od režiséra Jana Šimánka Ufo Life, v ktorom českí horolezci Marek Holeček a Zdeněk Hák pokúšajú svoje himalájske šťastie na doteraz neprestúpenej dvojkilometrovej severozápadnej stene Chamlangu.

O svoje dojmy a skúsenosti sa do Trnavy príde podeliť samotný „Mára“ Holeček, Spolu s ním odhalíme, aké to je, „Dotknout se horolezecké duše“.

Svet paraglajdingu priblíži Juraj „Ďurifuk“ Koreň, jeden z najlepších predstaviteľov tohto športu na Slovensku.

V piatok príde porozprávať o prelezení najväčších stien Álp. Dozvieme sa, aké to je, vyliezť sólo veľkú stenu v zimných podmienkach a potom sa vrátiť na krídlach vetra späť do bezpečia údolia.

„Príďte sa v neskoré jesenné popoludnia a večery zohriať spolu s nami, na vlastné oči zažiť posúvanie ľudských hraníc k nemožnému, či len načerpať inšpiráciu pre Vaše vlastné outdoorové dobrodružstvá,“ pozýva Matej Antal.

Viac informácií nájdete na stránke www.horyamestotrnava.sk alebo na FB profile Hory a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2022 20:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.