reklama

Festival Hory a mesto prinesie do trnavského amfiteátra skvelé outdoorové filmy

Po roku opäť prišiel čas na to najlpešie zo sveta outdooru! Trnava sa aj tentoraz stane centrom mnohých adrenalínových zážitkov. V poradí tretí ročník festivalu Hory a Mesto Trnava návštevníkov prevedie vlnami svetových morí, národných parkov z rôznych kútov sveta, pričom nebude chýbať ani poriadna dávka horolezeckého „matrošu“. Ako už býva zvykom, tešiť sa môžete aj na zaujímavých a inšpiratívnych hostí a ich nadľudské výkony.

Predtým ako sa otvoria brány kina Hviezda v rámci hlavného festivalu, ktorý sa uskutoční od 17. do 19. novembra 2022, si organizátori pripravili festivalovú „ochutnávku“ v podobe večerného premietania v trnavskom amfiku.

Príďte si 14. septembra o 19.30 vychutnať jeden z posledných letných večerov do kina pod holým nebom. Tešiť sa môžete kratšie i dlhšie outdoorové filmy ako napríklad Alpská trilógia štvornožky – dokument o cyklovýlete belgických lezcov so svojimi psami.

Počas hlavného festivalu v novembri na vás čaká nabitý program rozložený do troch dní. Na veľkom plátne si môžete vychutnať filmy od slovenských ako aj zahraničných režisérov.

Jedným z hlavných trhákov tohtoročného festivalu je dokument od známeho slovenského režiséra Pavla Barabáša – Dhaulághirí je môj Everest.

Film sprevádza slovenského horolezca Zoltána Demjána, ktorý sa rozhodol túto himalájsku osemtisícovku preliezť alpským štýlom – a teda bez kyslíka.

O ďalší skvelý filmový zážitok sa postará snímok od režiséra Jana Šimánka Ufo Life, v ktorom českí horolezci Marek Holeček a Zdeněk Hák pokúšajú svoje himalájske šťastie na doteraz neprestúpenej dvojkilometrovej severozápadnej stene Chamlangu.

O svoje dojmy a skúsenosti sa s nami dokonca príde podeliť samotný „Mára“ Holeček, ktorý prijal pozvanie do Trnavy.

Na svoje si počas festivalu prídu aj priaznivci MTB, jachtingu či paraglajdingu. Svet paraglajdingu do kina Hviezda príde priblížiť Juraj „Ďurifuk“ Koreň, jeden z najlepších predstaviteľov tohto športu na Slovensku.

Príďte sa v neskoré jesenné poobedia a večery zohriať, na vlastné oči zažiť posúvanie ľudských hraníc k nemožnému, či len načerpať inšpiráciu na svoje vlastné outdoorové dobrodružstvá.

Viac informácií na stránke www.horyamestotrnava.sk alebo na FB profile Hory a mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2022 10:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.