reklama

TÚ SR upozorňuje na neuvážené uzatváranie zmlúv s operátormi

„V závere roka obvykle končí užívateľom telefónnych, internetových, televíznych a ďalších telekomunikačných služieb zmluvná viazanosť s telekomunikačnými operátormi. Koniec roka je zároveň obdobím lákavých ponúk zo strany operátorov. Aby záujemcovia o telekomunikačné služby neskôr neľutovali, tak by zmluvu nemali uzatvárať pod tlakom, alebo v časovom strese,“ pripomína hovorca Telekomunikačného úradu SR Roman Vavro.

Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) upozorňuje záujemcov o elektronické komunikačné („telekomunikačné“) služby, aby si pred uzavretím zmluvy dôkladne prečítali zmluvu a oboznámili sa so všeobecnými podmienkami služby a tarifou („cenníkom služieb“). Uzavretím zmluvy obe zmluvné strany deklarujú súhlas s podmienkami a záujemca o službu s neskorším namietaním, že nebol riadne informovaný, pravdepodobne neuspeje. Pokiaľ záujemca nesúhlasí so všeobecnými podmienkami, tak operátor má zákonné právo neuzavrieť s ním zmluvu.

Túžba po imidžovom telefóne často potláča schopnosť racionálneho uvažovania

Zákazníci by si mali nájsť dostatok času a dôkladne sa oboznámiť so všetkými podmienkami. Spoliehanie sa na informácie z reklamnej kampane a na ústne informácie predavačov, resp. obchodných zástupcov vedie k nedorozumeniam, lebo takto získané informácie bývajú neúplné a obvykle upozorňujú len na vybrané výhody služby.

„Vždy je potrebné dôkladne zvážiť, či sa za nejakú výhodu zmluvne zaviažeme využívať službu po určitý čas, lebo operátor za predčasné ukončenie zmluvy môže užívateľovi služby vyúčtovať zmluvnú pokutu,“ dodal Vavro.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2010 11:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.