reklama

Vyvrcholila jubilejná novéna venovaná patrónke mesta

Emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov Jozef kardinál Tomko celebroval dnes v trnavskej Bazilike sv. Mikuláša svätú omšu, ktorou vyvrcholila novéna na počesť Panny Márie Trnavskej, patrónky mesta. Kardinál Tomko sa spoločne s tisíckami Trnavčanov zúčastnil aj procesie s uctievaným obrazom Panny Márie na Trojičné námestie. Na slávnosti nechýbal ani apoštolský nuncius na Slovensku Mario Giordano a viacerí slovenskí biskupi.

Jozef kardinál Tomko na čele procesie


Primátor Trnavy Štefan Bošnák počas svätej omše prečítal historický záväzok magistrátu spred troch storočí, ktorým sa vtedajší predstavitelia mesta zaviazali uctievať Pannu Máriu vždy 21. novembra. Súčasné vedenie mesta sa podľa Bošnáka k tomuto záväzku hlási.

Trnavský arcibiskup Róbert Bezák pri príležitosti výročia uctievania patrónky mesta vyhlásil Rok Panny Márie Trnavskej, ktorý sa začal dnešným dňom a skončí až 21. novembra budúceho roku.

Podľa dobových dokumentov radní pred tromi storočiami prosili Pannu Máriu o záchranu pred morom. Po procesii mor v meste ustal, čo pripisovali práve patrónke mesta.

TEXT A FOTO: pm


Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2010 2:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.