reklama

Trnavčania pripomenuli arcibiskupa Bezáka na púti v Šaštíne

Odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka pripomenulo dnes niekoľko skupín veriacich na Národnej púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne – Strážach.

V závere svätej omše v tichosti zdvihli transparenty na jeho podporu. Nechýbal medzi nimi transparent skupiny z Trnavy a okolia s fotografiou Bezáka a nápisom Navždy náš arcibiskup.

Púte sa podľa správcu šaštínskej baziliky Jozefa Zachara zúčastnilo asi 40 tisíc ľudí, slávnostnú omšu celebroval kardinál Jozef Tomko. Obetné dary mu odovzdávali aj pútnici zo Zavara.


Trnavčania priniesli na púť transparent s nápisom Návždy náš arcibiskup

Pútnikov už pred vjazdom do Šaštína – Stráží vítali bilbordy s podobizňou Róberta Bezáka. Jeden z nich bol dokonca umiestnený v susedstve čerpacej stanice značky Sokol…

Medzi tisíckami pútnikov boli aj tri desiatky Trnavčanov, ktorí sa rozhodli putovať k patrónke Slovenska tak ako to bolo v minulosti bežné – pešo, ďalšia skupinka si zvolila za dopravný prostriedok bicykle.

Podľa Zachara dostal pozvánku na púť aj arcibiskup Bezák, ktorý sa však ospravedlnil a neprišiel. Kardinál Tomko svoju kázeň venoval histórii uctievania Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku v súvislosti s pokusmi zrušiť 15. september ako deň pracovného pokoja.

Text a foto: (mach)

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2012 20:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania pripomenuli arcibiskupa Bezáka na púti v Šaštíne”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.