reklama

Veriaci na Róberta Bezáka nezabúdajú, vo štvrtok si pripomnenú výročie vysviacky

V deň štvrtého výročia vysviacky arcibiskupa Róberta Bezáka sa stretnú veriaci pred Katedrálou sv. Jána Krstiteľa.

Vo štvrtok 6. júna od 18. hodiny budú spomínať na odvolaného arcibiskupa ďakovnou modlitbou sv. ruženca.

Bezáka vysvätili za trnavského arcibiskupa 6. júna 2009. Úrad opustil po odvolaní pápežom Benediktom XVI. v júli 2012.

S týmto kontraverzným krokom predstaviteľov cirkvi sa mnohí veriaci dodnes nezmierili. Svojho arcibiskupa si pripomínajú pravidelne počas rôznych kresťanských podujatí.

bezak-spomienka
Veriaci na Róberta Bezáka nezabúdajú

Cieľom Róberta Bezáka bolo budovať arcibiskupský úrad ako cirkevnú inštitúciu 21. storočia, prístupnú všetkým veriacim, dekanátom, farnostiam i reholiam a všetkým ľuďom dobrej vôle nielen na Slovensku. Počas troch rokov ukázal cestu modernej cirkvi, založil podujatie Noc kostolov, pravidelné Hodiny s arcibiskupom, sprístupnil arcibiskupskú reštauráciu pre verejnosť, zriadil aj viaceré Centrá pomoci človeku. Svoju víziu otvorenej cirkvi zrealizovať za tri roky pôsobenia v Trnavskej arcidiecéze nestihol,“ vyjadrili sa za organizátorov spomienkového stretnutia Mariana Diovčošová a Elena Timková.

Emeritný arcibiskup Róbert Bezák pôsobí oficiálne ako výpomocný duchovný v Banskobystrickej diecéze v Radvani.

V minulých dňoch sa špekulovalo o jeho stretnutí s novým pápežom Františkom a kardinálmi vo Vatikáne. Stále častejšie sa spomína aj alternatíva možnej rehabilitácie Bezáka a zrušenie obvinení, na základe ktorých trnavského arcibiskupa odvolali.

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2013 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Veriaci na Róberta Bezáka nezabúdajú, vo štvrtok si pripomnenú výročie vysviacky”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.