reklama

Veriaci podpisujú otvorený list pápežovi, žiadajú prehodnotiť rozhodnutie o odvolaní Bezáka

Slovenskí veriaci žiadajú pápeža Benedikta XVI. o osobné vypočutie odvolaného trnavského arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka, zváženie jeho ďalšieho pôsobenia, a prípadne jeho rehabilitáciu.

Občianske združenie Pastor Bonus zverejnilo na svojom webe Otvorený list pápežovi Benediktovi XVI., pod ktorý sa podpisujú veriaci aj priaznivci odvolaného arcibiskupa.

Krátko po spustení petície presiahol počet jej signatárov štyritisíc.

Plne rešpektujeme Vaše rozhodnutie a autoritu odvolať arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka… Máme dôvodné a silné podozrenie, že arcibiskup Róbert Bezák bol pred Vašou Svätosťou krivo obvinený a že veľmi vplyvné osoby v Cirkvi zosnovali premyslený plán na jeho odvolanie… Do dnešného dňa neexistujú na Slovensku relevantné argumenty, ktoré by potvrdzovali obvinenia zverejnené a prešetrované v podobe 11 otázok na adresu otca arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka… Vzhľadom na všeobecne známe fakty o morálnom kredite a ľudskom charaktere arcibiskupa Bezáka sú pre nás nezverejnené dôvody jeho odvolania naďalej nepochopiteľné,” uvádza sa v otvorenom liste pápežovi.

papez-list-bezak

Autori otvoreného listu, ktorý bude doručený v slovenskom a talianskom jazyku pápežovi aj s podpismi signatárov priamo do Vatikánu, pripomínajú, že Róbert Bezák je na Slovensku už dlhé roky známou a akceptovanou osobnosťou nielen na cirkevnej ale aj celospoločenskej úrovni.

Svoju hlbokú mravnú integritu potvrdzoval ako kňaz, rehoľník, kazateľ, spovedník, učiteľ, formátor, či univerzitný pedagóg, ale aj ako predstavený rehole redemptoristov.

V otvorenom liste veriaci pápežovi pripomínajú že Mons. Bezák je integrálnou osobnosťou.

Je známy ako človek lásky, pokoja, dobra a spravodlivosti. Počas jeho 25–ročnej kňazskej aj pedagogickej misie, nik z jeho predstavených nikdy nenašiel nič, čo by akýmkoľvek spôsobom spochybnilo jeho morálny a mravný kredit.”

Podľa veriacich na Slovensku sme v týchto dňoch svedkami historických momentov, kedy sa rozhoduje o charaktere a povahe Cirkvi na Slovensku.

Týmto si dovoľujeme požiadať Vašu Svätosť, aby vypočula volanie slovenských katolíkov, zvážila ešte raz fakty vedúce k odvolaniu arcibiskupa Róberta Bezáka, ako aj ich možné zverejnenie a prípadne sa osobne stretla s otcom arcibiskupom Bezákom, vypočula ho a následne zvážila jeho ďalšie pôsobenie, príp. jeho rehabilitáciu,” uzatvára otvorený list zverejnený na portáli občianskeho združenia Pastor Bonus.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2013 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Veriaci podpisujú otvorený list pápežovi, žiadajú prehodnotiť rozhodnutie o odvolaní Bezáka”

 1. 1
  Anastazia Tomko-Kralovaa says:

  Pripájam sa k podpore a podpisu na otvorený list. Držím palce,aby to pomohlo.

 2. 2
  eddy2611 says:

  ….nepiseme peticiu dufam tomu, ktory je za tym vsetkym??? to by sme sa asi moc nepohli. tak treba bdiet, aby nam tento fakt neunikol. Amen.

 3. 3
  pedro says:

  pekna utopia pisat list papezovi… ked ste tam mali sokola tak ste ziadne peticie nepodpisovali

  • 3.1
   elena says:

   ked tam bol sokol nebolotreba pisat lebo kazdy si svoje somral popod nos ale ten ktory o tom vedel co sa tam deje biskup toth aj tak nedostal odpoved takze asi ma sokol zazemie aj vo vatikane lebo vsetci ludia vsetko vedia len nech to dopadne dobre a spravodlivo drzim bezakovi palce lebo si pozrite pohlad sokola ako niekto a pohlad bezaka dobraka tvar a oci a mimika tvare vam vela napovedia

 4. 4
  slavka stanova says:

  pripajam sa a drzim palce

 5. 5
  Janko Hraško says:

  Tomu, kto stále hľadá odpoveď na otázku prečo bol pan Arcibiskup Robert Bezák odvolaný napovie na webe predčasom uverejnený prepis piatich relácií vysielania Českej sekcie Radia Vatikán: “S papežem proti homoherezi”.1-5. Odporúčam prečítať všetkých 5 dielov. Spolu je to cca 26 strán A4. Sériu síce muselo rádio zo svojho webu stiahnuť no po zadaní názvu sa dajú vo webovom prostredí stále vyhľadať. Autorom prepisu je P. Milan Glaser SJ, čerpal z materiálu spracovanom poľským kňazom O.Dariusz Oko PhD., ThD.

 6. 6
  Jovany says:

  ďakujem za typ ale odpoveď som nenašiel.

 7. 7
  Janko Hraško says:

  No ak si materiál ozaj čítal a si v prípade odvolania aspon trocha v obraze, tak odpoveď na otázku prečo si tam musel nájsť.

 8. 8
  papa says:

  aktuálne 10404 podpisov – pridajte sa, pošlite ďalej: pastorbonus.sk
  uvidíme, či aj my máme nejaký hlas, alebo rozhoduje iba vrchnosť = totalita ?

 9. 9
  tistian.vlastimir says:

  suhlasim s listom

 10. 10
  Jozef Róbert says:

  Pripájam sa k obsahu listu

 11. 11
  Pater H. says:

  Úplne súhlasím s listom. Obávam sa ale, že názor veriacich nikoho nezaujíma. Budeme len opätovne vyzvaní k poslušnosti a k viere v správnosť rozhodnutia S. Otca.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.