reklama

Veriaci dnes vyjadria verejnú podporu odvolanému arcibiskupovi

Veriaci vyjadria v pondelok 2. júla 2012 od 18. hodiny podporu a vďaku odvolanému arcibuskupovi Trnavskej arcidiecézy Mons. Róbertovi Bezákovi. Pod oknami jeho bytu plánujú položiť kvety vďačnosti.

Spontánna akcia sa uskutoční na Námestí sv. Mikuláša pri Bazilike sv. Mikuláša (hrubý kostol).

Podporu a solidaritu s Róbertom Bezákom môže vyjadrovať verejnosť aj prostredníctvom internetovej petície na portáli občianskeho denníka Changenet.

Obraciame sa na predstaviteľov Katolíckej cirkvi, aby objasnili a jasne pomenovali dôvody súvisiace s odvolaním trnavského arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka. Toto vysvetlenie žiadame preto, lebo ide o neštandardný postup, ktorý vytvára priestor pre rôzne podozrenia. Napriek poslušnosti voči hierarchickým nariadeniam, nemôžeme skryť, že tento spôsob nevrhá dobré svetlo na inštitúciu cirkvi, rozdeľuje a znechucuje tak veriacich, ako aj spoločnosť,“ uvádza sa v texte, ktorý zverejnil petičný výbor.


Odvolaný arcibiskup R. Bezák

Svojím menom vyjadrujeme podporu Róbertovi Bezákovi, ktorého si vážime pre jeho schopnosť skĺbiť náboženskú tradíciu so životom v 21. storočí, teologickú fundovanosť i ľudskosť, ktoré priniesli oživenie viery v Trnavskej arcidiecéze. Je nám ľúto, že nevysvetlenými právnymi krokmi sa dostal do horšieho postavenia ako mnohí, ktorí vytvorili skutočné problémy,“ pripomínajú zakladatelia petície Ján Matejka, Alena Heřmánková a Miloš Papcun.

Petíciu adresujú apoštolskému nunciovi Mariovi Giordanovi a predsedovi Konferencie biskupov Slovenska Stanislavovi Zvolenskému.

Odvolanie Bezáka z úradu v pondelok 2. júla oficiálne potvrdila aj Konferencia biskupov Slovenska. Dôvody odvolania neuviedla.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2012 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Veriaci dnes vyjadria verejnú podporu odvolanému arcibiskupovi”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.