reklama

V Hlohovci bude koncert a diskusia na podporu Róberta Bezáka

Veriaci nezabúdajú na emeritného aribiskupa Róberta Bezáka ani viac ako tri mesiace po jeho odvolaní.

V nedeľu 21. októbra od 14. hodiny sa uskutoční v parku pri Vlastivednom múzeu v Hlohovci koncert na jeho podporu spojený s verejnou diskusiou.

Vystúpi skupina Janais, hovoriť budú František Mikloško, František Múčka, Andrej Škubla a Leopold Jablonský.

Akcia zástancov Mons. Róberta Bezáka je ďalšou v rade. Veriaci vyjadrovali odvolanému trnavskému arcibiskupovi podporu verejnými zhromaždeniami a koncertami v Trnave aj v Bratislave. V Trnave je vylepených viacero bilboardov s odkazom na jeho podporu, aktivisti pri rôznych príležitostiach vystavili aj transparenty a tichých spôsobom protestovali.

Dodnes nikto nepozná skutočný dôvod odvolania Róberta Bezáka. Prečo musel odísť človek, ktorý urobil tak veľa pre ľudí, pre veriacich? Je veľmi smutné, že namiesto odpovedí sa niekto snaží neustále špiniť jeho meno šírením lží a falošných obvinení. Budeme organizovať akcie a verejne sa pýtať dovtedy, kým sa nedozvieme, ako to naozaj bolo,“ tvrdia podporovatelia R. Bezáka.

V minulých dňoch sa rozbehla aj ďalšia akcia. Do Vatikánu smeruje zo Slovenska na adresu pravej ruky pápeža Benedikta XVI. Tarcisa Bertoneho 20-tisíc predtlačených pohľadníc.

V texte stojí v troch jazykoch – latinčine, slovenčine a maďarčine: „Nespojíš sa na zlú vec s väčšinou a pri spore nebudeš vypovedať podľa väčšiny, aby si neprekrúcal pravdu.“

Odosielateľovi stačí len nalepiť 90-centovú známku a poslať pohľadnicu do Vatikánu.

Róberta Bezáka odvolal pápež 2. júla 2012 na základe apoštolskej vizitácie. Za trnavského arcibiskupa bol vysvätený v júni 2009.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2012 23:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Hlohovci bude koncert a diskusia na podporu Róberta Bezáka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.