reklama

Odvolanému arcibiskupovi Bezákovi preukázali vďaku a podporu stovky ľudí

Aj vrah má právo sa obhájiť, a nášmu pánu arcibiskupovi zakázali čokoľvek povedať a brániť sa. Kde je spravodlivosť a kde sú dôvody na odvolanie? Čo sa to vlastne stalo?,“ pýtali sa trojica dám stredného veku počas stretnutia veriacich na podporu odvolanému arcibiskupovi Trnavskej arcidiecézy Róbertovi Bezákovi.

Pred jeho bytom na Námestí sv. Mikuláša sa v pondelok 2. júla podvečer zhromaždili asi tri stovky ľudí.

Podporu a vďaku obľúbenému arcibiskupovi vyjadrili modlitbami a položením desiatok kvetov k jeho vystavenej fotografii.

Nie je dobré, čo sa stalo. Máme právo poznať pravdu. Inak nám nezostáva len si myslieť, že za všetkým je Sokol,“ hnevala sa štyridsiatnička pani Veronika.

Dekan trnavskej farnosti Marcel Kubinec prijal rozhodnutie Vatikánu s veľkými rozpakmi. Ako poznamenal, Róbert Bezák je z toho, čo sa udialo smutný a rozhodnutie berie s pokorou.

VIDEO:

Pri súsoší v strede námestia sa objavil aj transparent s podobizňou 52-ročného Bezáka a nápisom Navždy náš arcibiskup.

Róbert Bezák si dokázal získať srdcia veriacich, aj tých, ktorí sú mimo cirkvi. Za to si ho ľudia vážili, vážia, aj budú vážiť. Prosme vo viere, že pravda a spravodlivosť sú nad všetkými predpismi,“ vyhlásil v príhovore Michal Dzurjanin.

Pápež Benedikt XVI. odvolal Bezáka z úradu v Trnavskej arcidiecéze k 2. júlu 2012 po troch rokoch služby.

V reakcii na toto rozhodnutie Vatikánu sa chystá v Trnave ďalšie zhromaždenie veriacich. Zatiaľ neoficiálne sa spomína ako termín piatok 6. júla o 19. hodine na Trojičnom námestí.

Podporu a solidaritu s Róbertom Bezákom vyjadruje verejnosť aj prostredníctvom internetovej petície na portáli občianskeho denníka Changenet. Počas prvého dňa sa do nej zapojilo viac ako tritisíc ľudí.

Fotogaléria:
Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2012 22:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Odvolanému arcibiskupovi Bezákovi preukázali vďaku a podporu stovky ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.