reklama

Začali voľby, v ktorých rozhodujeme o svojom najbližšom okolí

Dnes o 7. hodine ráno sa na celom Slovensku otvorili volebné miestnosti. Začali komunálne voľby. Voľby, ktoré sú k nám najbližšie.

Komunálni politici rozhodujú o veciach, ktoré sa bezprostredne dotýkajú každého obyvateľa mesta či dediny. Raz za štyri roky máme možnosť určiť, kto nás bude zastupovať v miestnom parlamente. Zastupitelia rozhodujú o chodníku pred našim domom, o tom, či pre naše deti postavia detské ihrisko alebo opravia cestu na našej ulici.

Poslanci mestského zastupiteľstva určujú, ako bude mesto nakladať s našimi daňami, ktoré mesto dostáva od štátu, rozhodujú o úveroch, investíciách, chode materských a základných škôl. Sú to skutoční ľudia, žijúci v našom blízkom okolí. Preto by sme nemali váhať, a sami si zvoliť, kto nás bude zastupovať.

Bývalý splnomocnenec vlády pre decentralizáciu štátnej správy Viktor Nižňanský pre agentúru SITA vysvetlil dôležitosť účasti na komunálnych voľbách vo vzťahu k obyvateľom miest a obcí veľmi jasne: „Miestne zastupiteľstvo rozhoduje o ich peniazoch, to sú ich dane, ktoré oni platia. A tí ľudia o nich rozhodujú. Čo sa kde bude stavať, aký úver si zoberú, ako zadlžia tú obec. To je to, čo tu ešte nepreniklo. Zdá sa, akoby sa to financovalo z imaginárneho zdroja, ale to je financované obyvateľmi našich miest a dedín. Všetci by si mali dávať pozor na to, ako sa ich peniaze využívajú, ľudia by mali chcieť vedieť, prečo sa im napríklad zvyšujú miestne dane, čo za to zvýšenie pocítia, či to strovia úrady alebo sa vybuduje niečo konkrétne. Ak nejdú voliť a potom nadávajú, to je veľmi zlé.“

Volebné miestnosti budú otvorené do 20. hodiny.


Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2010 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Komunálne voľby 2010, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.