reklama

O výstavbe obchodov či benzínky pri Kamenáči sa na najbližšom zastupiteľstve hlasovať nebude

Mestská rada mesta Trnava posunie na odporúčanie stavebnej komisie na rokovanie zastupiteľstva 25. septembra upravený materiál o zmene územného plánu neďaleko Kamenného mlyna.

Ako sme informovali v článku zo 14. septembra, majitelia pozemkov v lokalite Za traťou chcú doplniť chýbajúcu občiansku vybavenosť výstavbou v dotyku izolačného pásu zelene na pravej strane Kamennej cesty.

V pláne majú postaviť päť objektov, v ktorých by boli umiestnené menšie prevádzky obchodu a služieb, vytvoriť chceli aj nové parkovacie plochy. V pôvodnom zámere uvažovali aj s výstavbou čerpacej stanice, tú však stavebná komisia odmietla ako prvú.

Zmena územného plánu má tiež riešiť výstavbu rodinných domov neďaleko hlavného parkoviska v Kamennom mlyne, ktoré chcú majitelia pozemkov postaviť v priestore pri odbočke k splavu. Na priloženom obrázku je tento bod označený číslom 7.

Body 1-6 mestská rada vyradila z rokovania o zmene územného plánu. Hlasovať sa bude o bode označenom na mape pod číslom 7. Pre zväčšnie kliknite na obrázok

Mestská rada v pondelok 17. septembra rozhodla o upravení predloženého materiálu. Poslanci mestského zastupiteľstva tak budú 25. septembra hlasovať len o zmene územného plánu v súvislosti s plánovanou výstavbou rodinných domov na konci Kamennej cesty pri parkovisku. Rozhodovanie o povolení zmeny územného plánu v prospech občianskej vybavenosti v podobe objektov pre obchod a služby, a prípadne aj čerpacej stanice, je nateraz odložené.

Predkladatelia žiadosti navrhujú aj zmenu územného plánu, kde bola navrhovaná pôvodne vybavenosť na výstavbu rodinných domov a v časti ochranného pásma 2. stupňa vodného zdroja, kde je navrhovaná zeleň pre lokalitu IBV Za traťou IV, na výstavbu rodinných domov.
Táto zeleň je v návrhu posunutá v rámci ochranného pásma vodného zdroja do polohy smerom ku Kamennému mlynu a zväčšená o zeleň prislúchajúcu k novonavrhovaným 28 rodinných domov na celkovej výmere 19 000 m2. V ďalšej časti ochranného pásma zostáva v zmysle platného ÚPN izolačný zelený pás popri Kamennej ceste a v území vzhľadom na umiestnenie komunikácií nebude ďalšia možnosť zástavby v ochrannom pásme 2. stupňa,
“ informuje poslancov dôvodová správa k predloženému materiálu.

K  predkladanej zmene žiadatelia doložili vyjadrenie firmy TAVOS z 27. septembra 2011, z ktorého vyplynula možnosť výstavby rodinných domov na základe dodržania stanovených podmienok na základe odborného hydrogeologického posudku.

Majiteľ pozemku, určeného na výsadbu izolačného pásu zelene, ponúkol v minulosti tieto pozemky na odpredaj mestu.

V súvislosti so snahou vlastníkov pozemkov stavať neďaleko Kamenného mlyna obchody, a prípadne čerpaciu stanicu, vyjadrili nesúhlas mnohí Trnavčania.

Občianska aktivistka Andrea Pallang v snahe zamedziť plánom výstavby v dotyku rekreačnej zóny dokonca zorganizovala protestné zhromaždenie občanov, ktoré sa má uskutočniť pred radnicou v utorok 25. septembra o 12:30. Na Facebooku podporilo túto aktivitu viac ako 130 ľudí.

Občania môžu proti zmene územného plánu v tejto lokalite hlasovať aj v petičnej akcii na portáli Changenet.sk.

Pod petíciu sa už podpísalo takmer 500 signatárov.

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2012 14:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O výstavbe obchodov či benzínky pri Kamenáči sa na najbližšom zastupiteľstve hlasovať nebude”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.