reklama

Proti zamýšľanej výstavbe v Kamennom mlyne protestovali desiatky Trnavčanov

Približne 60 ľudí sa zúčastnilo v utorok protestu pred trnavskou radnicou. Akciu zvolali občianski aktivisti Andrea Pallang a Peter Bestvina v snahe upozorniť obyvateľov mesta a poslancov mestského zastupiteľstva na negatíva spojené s pripravovanou výstavbou rodinných domov a obchodov v dotyku rekreačnej oblasti Kamenný mlyn.

Prišli sme sem ako obyvatelia, ktorým záleží na tom, ako bude Trnava vyzerať o pár rokov. Preto sa musím zaujímať o to, či zástupcovia mesta obhajujú naše záujmy, potreby a pripomienky a či bránia náš spoločný priestor proti bezohľadným individuálnym záujmom,“ vyhlásila na úvod protestného zhromaždenia Andrea Pallang.

Niektorí zo zúčastnených vyčítali organizátorom zlé načasovanie protestu. Termín zhromaždenia však nebol náhodný a korešpondoval so zasadnutím mestského zastupiteľstva., ktoré otvárali o 13. hodine.Protestné zhromaždenie zvolali Peter Bestvina a Andrea Pallang

Kamenný mlyn by mal ostať tým, čím je dnes – jediným územím určeným na rekreáciu a oddych v Trnave. Odmietame, aby sa z Kamenáča stal parčík pre obyvateľov stoviek nových domov, ktorými ho chystajú obstavať,“ upozornila apelujúc na Trnavčanov, aby sa zaujímali o dianie vo svojom meste a o prostredie, v ktorom žijú.

Peter Bestvina pripomenul, že jediným cieľom zhromaždenia nie je zmeniť rozhodnutie poslancov, ktorí schvaľovali posunutie zámeru výstavby rodinných domov do ďalšieho štádia posudzovania, ale zmeniť postoje a fungovanie poslancov mestského zastupiteľstva.

Aktivisti požadujú nepovoliť výstavbu rodinných domov v lokalite Za traťou v blízkosti vodného zdroja, odmietajú zámery rozširovania a výstavby novej obytnej štvrte IBV Kamenný mlyn pri cintoríne, nesúhlasia s plánovanou výstavbou obchodov či čerpacej stanice a protestujú proti výstavbe cesty pre autá, ktorá by v budúcnosti mohla prechádzať lesoparkovou cestičkou, ktorú využívajú chodci, korčuliari aj cyklisti.

Andrea Pallang upozornila, že okrem ďalšieho plánovaného rozširovania IBV Za traťou zo súčasných vyše 200 domov o ďlaších 400 sa v budúcnosti pripravuje aj výstavba IBV Kamenný mlyn na druhej strane lesoparku pri cintoríne. Tu by mali pribudnúť ďalších možno až 700 rodinných domov. „Obávame sa, že na tomto území vznikne dopravný chaos a pretlak ďalších najmenej dvetisíc áut.

Zónu IBV Kamenný mlyn schválili poslanci mestského zastupiteľstva ešte v roku 1993.

Kamenný mlyn je našou najvýznamnejšou oddychovou zónou a patrí všetkým Trnavčanom. Nielen tým, ktorí sa nasťahujú do budúcich rodinných domov v jeho blízkosti. Výstavba výrazne naruší jeho súčasný ráz, a preto pre Kamenný mlyn žiadame vyhlásenie stavebnej uzávery,“ formuloval požiadavky občianskych aktivistov Peter Bestvina.

Ako pripomenul, ich zámerom je v budúcnosti vytvoriť občiansku iniciatívu zloženú z verejnosti a odborníkov z viacerých oblastí s cieľom komunikovať s poslancami a úradmi a vyjadrovať sa k zásadným otázkam dotýkajúcich sa každodenného verejného života v meste.

Poslanci MZ pomerom hlasov 20 za, 3 proti a 4 sa zdržali povolili spracovanie zmien Územného plánu mesta Trnava pre možné vybudovanie 28 rodinných domov na konci Kamennej cesty, čím posunuli proces do ďalšieho stupňa riešenia. Body týkajúce sa vybudovania občianskej vybavenosti a čerpacej stanice boli na návrh stavebnej komisie a mestskej rady z rokovania stiahnuté.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2012 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Proti zamýšľanej výstavbe v Kamennom mlyne protestovali desiatky Trnavčanov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.