reklama

Stolný tenis: dve víťazstvá pre trnavskú Viktóriu

Najvyššia ženská stolnotenisová Extraliga pokračovala 27.11.2010 pre Trnavčanky z KST Viktória domácim dvojkolom stretnutí proti súperovom z ŠKST Ružomberok a Baníka Mlynky. Obe stretnutia Trnavčanky od začiatku prevzali do svojej réžie a zvíťazili 9:1, keď zhodne v treťom kole dvojhier Denisa Malá umožnila súperovi zapísať po jednom bode pre súpera. Dievčatá z malého Ríma sa presunuli z nelichotivých priečok druhej polovice tabuľky na šiestu pozíciu a v nasledujúcom dvojkole 18.12.2010 majú pred sebou družstvá z zadných priečok tabuľky – Považskú Bystricu a Bziny.
„Dievčatá v zložení Martina Adámeková, Ivana Krchňavá a Denisa Malá by i v nasledujúcich stretnutiach nemali bodovo zaváhať, čím by sme mali mať zabezpečenú účasť medzi najlepšími šiestimi celkami súťaže, ktoré po ukončení základnej časti zohrajú medzi sebou stretnutia systémom doma – vonku,“ zhodnotil po stretnutí predseda KST Mgr. Štefan Peko.

Trnava -Ružomberok 9:1
Ivana Krchňavá 3,5b; Martina Adámeková 3,5b; Denisa Malá 2b

Trnava – Mlynky 9:1
Ivana Krchňavá 3,5b; Martina Adámeková 3,5b; Denisa Malá 2b

V ten istý víkend sa hráči KST zúčastnili v Galante 2. turnaja Slovenského pohára mládeže mladších žiakov. Najlepšie si počínal Štefan Peko, hoci patrí ešte do kategórie najmladších žiakov, keď dokázal poraziť hráčov z predných priečok rebríčka SR mladších žiakov a vybojoval kvalitné 9. miesto. Jeho oddieloví kolegovia Matej Glonek a Peter Varga sa umiestnili na 49.-60., resp. 83.-104. priečke. Víťazom turnaja sa stal Andrej Kaššay (Námestovo). Mladšie žiačky bojovali v nedeľu v Kalinove. Víťazkou sa stala Karolína Furková (Nitra), Trnavčanka Tatiana Kukuľková i napriek slabším chvíľam v základných skupinách počas dňa zlepšovala svoj výkon a po zápasoch v hlavnej súťaži obsadila 10. priečku. Jej klubová spoluhráčka Zuzana Peková vybojovala 17.-24. miesto.
„Počas víkendu sa naši hráči a hráčky zúčastnili turnajov mladšieho žiactva. Keďže v nej môžu súťažiť deti narodené ešte v roku 1998 a naši hráči sú ročník 2000 až 2002, s umiestnením a predvedenou hrou môžeme byť spokojní. Ide o perspektívny kolektív, ktorého prioritou sú výsledky v kategórii najmladšieho žiactva, kde Kukuľková s Pekom momentálne sídlia na druhej, resp. tretej priečke rebríčka SR,“ zhodnotil predseda KST.

Text a foto: Mgr. Ivan Peko


Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2010 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.