reklama

Športovcom roka Trnavského samosprávneho kraja 2010 bude Libor Charfreitag

Týždeň pred Štedrým dňom ocení Trnavský samosprávny kraj (TTSK) najlepších športovcov kraja.
„Za celoročné úspechy preberú ceny výnimoční ľudia z oblasti športu – športovci, tréneri a pedagógovia. Je to zaslúžené morálne ocenenie ich výsledkov, hodiny tréningov a driny, ktorú odviedli na ceste na športové vrcholy,“ skonštatoval Ivan Krajčovič z komunikačného odboru TTSK. Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutoční v priestoroch Divadla Jána Palárika 17. decembra.

Reprofoto z tohtoročných ME v Barcelone, kde získal Charfreitag titul európskeho šampióna

Ocenenia budú udelené v kategóriách žiakov, dorastencov a juniorov, žiakov základných a stredných škôl jednotlivcov a kolektívov. Ceny dostanú jednotlivci v kategóriách objav roka, skokan roka, talent roka a tréner roka. Súčasťou slávnosti bude ocenenie zaslúžilých športových funkcionárov a pedagógov.

Udelené budú aj dve výnimočné ceny, Zlatá medaila I. B. Zocha za rozvoj školského športu a osobitná cena a Pamätná medaila predsedu TTSK Miroslavovi Karhanovi, ktorý ako prvý slovenský futbalista obliekol reprezentačný dres stokrát.
V rámci podujatia bude vyhodnotenie výsledkov 3. ročníka Trnavskej župnej bežeckej ligy 2010.

V kategórii TOP – dospelí bude ocenených deväť športovcov bez určenia poradia. „Nominované sú majsterky sveta v športovej streľbe Daniela Barteková, Lenka Kostelecká a Zuzana Štefečeková, slovenská reprezentantka vo wakeskate Zuzana Vráblová, majster sveta v boxe Tomáš Kovács, majster sveta v športovom rybolove Juraj Mrázik, slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač, slovenská reprezentantka v kulturistike Eva Horváthová a slovenský futbalový reprezentant Kamil Kopúnek,“ uviedol Krajčovič

Na hlavnú cenu Športovec roka Trnavského samosprávneho kraja 2010 je navrhnutý Libor Charfreitag, slovenský reprezentant v ľahkej atletike, majster Európy v hode kladivom z ME v Barcelone.
Trnavský atlét získal prvú historickú zlatú medailu pre slovenskú atletiku v ére samostatnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2010 12:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.