reklama

Zo zasadnutia zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja

Osemnáste riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja malo na svojom programe osemnásť bodov.

Väčšina sa týkala dohôd o spolupráci partnerov na projektoch v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika.

Medzi nimi boli lávka cez rieku Moravu vrátane prístupovej komunikácie v archeologickému parku Mikulčice – Kopčany, rozvoj zručnosti žiakov v prírodovedeckých a technických odboroch, Cesta sv. Cyrila a Metoda na slovensko-moravskom pohraničí a ďalšie. Schválili sa aj projekty stredných škôl – Partnerstvo strojárov bez hraníc Strednej odbornej školy strojníckej Skalica a projekt Strednej odbornej školy automobilovej Trnava Cezhraničná spolupráca ako nástroj prípravy absolventov odborných škôl pre automobilový priemysel.

Prešiel aj projekt Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci Zvyšovanie exaktných, prírodovedných a technických kompetencií študentov stredných a vysokých škôl na slovensko-českom pohraničí.

poslanci-ttsk
Poslanci zastupiteľstva TTSK

Ďalším bodmi bolo vysporiadanie pozemkov medzi TTSK a mestami Vrbové a Trnava a predaj prebytočného nehnuteľného majetku na základe 24. kola obchodnej verejnej súťaže.

Medzi inými položkami to bol aj predaj kaštieľa vo Voderadoch.

„Pôvodný zámer bol vybudovať tu Národné olympijské centrum,“ vysvetlil predaj predseda TTSK Tibor Mikuš.

„Oslovili sme s touto ponukou Slovenský olympijský výbor. Zostala však bez odozvy a tak sme museli nehnuteľnosť predať. Je to škoda, pretože slovenskí olympionici mohli mať podobný dôstojný stánok, ako to majú v okolitých krajinách.“

Ivan Krajčovič, foto: autor

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2016 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zo zasadnutia zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.