reklama

Čestnými občanmi mesta Trnava sa stanú aj bývalý primátor Bošnák a arcibiskup Bezák

Trnavský arcibiskup Róbert Bezák, bývalý dlhoročný primátor mesta Trnava Štefan Bošnák a nedávno zosnulý chirurg Tibor Kružliak sa stanú čestnými občanmi mesta Trnava.
Na utorňajšej schôdzi o tom rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva.

Róbert Bezák je od apríla 2009 diecéznym arcibiskupom Trnavskej arcidiecézy. Čestné občianstvo získal pri príležitosti vlaňajšieho životného jubilea.
Štefan Bošnák bol v rokoch 1994-2010 primátorom mesta Trnava, v rokoch 1991-1994 zástupcom primátora a poslancom MZ v Trnave. V roku 1992 bol zvolený za poslanca Federálneho zhromaždenia ČSFR. Je držiteľom viacerých vyznamenaní a ocenení.

Štefan Bošnák

Čestným občanom mesta Trnava in memoriam sa stane MUDr. Tibor Kružliak. Bol jednou z najväčších osobností Slovenskej chirurgickej spoločnosti, po skonční štúdia pracoval v trnavskej nemocnici. Od roku 2007 bol primárom chirurgickej kliniky a aktívnym členom viacerých medzinárodných spoločností.
Trnave zostal verný až do svojho náhleho skonu na jeseň 2010. Úctu a obdiv si získal popri svojej odbornosti aj za ľudskosť a príkladnú kolegialitu.

Cenu mesta Trnava získa pri príležitosti životného jubilea Margita Kániková. V mladosti hrávala aktívne hádzanú, pôsobila ako dobrovoľná knihovníčka, založila Literárny klub Bernolák. Neskôr organizovala besedy aj so spisovateľmi nepohodlnými vtedajšiemu režimu, spolupracovala s viacerými periodikami. V súčasnosti pravidelne prispieva do Noviniek z radnice a spolupracuje pri vydávaní Trnavských literárnych listov. Je autorkou štyroch kníh, ktoré sú spojené s Trnavou.

Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Trnava získajú predsedníčka poroty medzinárodnej speváckej súťaže M. Sch. Trnavského a neúnavná propagátorka jeho tvorby, uviverzitná profesorka Eva Blahová, bývalá atlétka, dnes pedagogička, atletická trénerka a funkcionárka Oľga Hajmássyová, bývalý stredoškolský učiteľ na Gymnáziu Jána Hollého so zápalom pre športové dianie v meste Milan Krahulec a napokon aj bývalý hráč Spartaka Trnava a futbalový tréner Valerián Švec.

Komisia pre udeľovanie ocenení posudzovala spolu 36 návrhov, ktoré mohli podávať obyvatelia mesta. Komisia obdržala štyri návrhy na udelenie čestného občianstva, päť návrhov na česté občianstvo in memoriam, osem návrhov na Cenu mesta Trnava, prišlo aj osemnásť návrhov na udelenie uznaní za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta a jeden návrh na osedanie pamätnej tabule.

Odovzdanie ocenení sa uskutoční 6. marca na slávnostnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2011 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Čestnými občanmi mesta Trnava sa stanú aj bývalý primátor Bošnák a arcibiskup Bezák”

 1. 1
  . says:

  Špičkový proktológ europského formátu pán MUDr. Tibor Kružliak, s úctou spomínam, mal so vo svojom zdravotnom probléme to šťastie viackrát ho stretnúť. Tá jeho smrť prišla priskoro, to ocenenie trochu neskoro.
  Arcibiskup Róbert Bezák, nuž neviem si vybaviť, čím si už také ocenenie tak rýchlo zaslúžil, okrem mediálneho zviditeľnenia sa v konflikte so svojim predchodcom. Vidí sa mi také ocenenie ako priskoro udelené (naozaj zatiaľ nevidím nejaký významný prínos pre Trnavu), ibaže by sa dávalo skutočne iba za to, že sa človek dožije 50.
  Pán Ing. Štefan Bošnák, je toho veľa, to čo ste spravili pre Trnavu a mnohí to nevedia oceniť, ale poviem Vám to, čo mi povedal môj priateľ antikádehák pred poslednými voľbami: “KDH nemám rád, ale tomu Bošnákovi by som i teraz dal svoj hlas.”

 2. 2
  DušanTT says:

  nominácia pána bošnáka je podľa mojho názoru úplne oprávnená.
  pána doktora kružliaka som osobne nepoznal, ale počul som o jeho práci mnoho pozitívneho.
  s nomináciou r. bezáka sa príliš nestotožňujem, pretože bola myslím si predčasná. veď v trnave je len necelé dva roky.

  • 2.1
   Jánosz says:

   p.doktor Kružliak bol vynikajúci lekár i keď som bol len pár krát u neho na preventívnom
   vyšetrení, no a čo sa týka p. Bošnáka, veľa toho pre Trnavu spravil, bol na čele mesta
   nemálo rokov a keby kandidoval určite by s veľkým náskokom zvíťazil. Ocenenie si zaslúži…..

 3. 3
  no says:

  podla mna sa cestne obcianstvo dava obcanom, ktory nie su z mesta, ale pre neho nieco urobili, takze Bosnak je obcanom riadnym aj mimoriadnym-cestnym podla mna je to divne.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.