reklama

Zahraniční hostia Festivalu Lumen – 1. časť

Na 19. ročníku Festivalu Lumen budú môcť návštevníci vidieť celkovo 8 zahraničných kapiel. Tento rok organizátori vsadili opäť na žánrovú pestrosť a na pódiu sa predstavia formácie hrajúce rock, pop, pop-rock, punk, reagge, ska, funky, latino, soul, či techno a trance.

Newsboys

Headlinerom 19. ročníka je americká rocková skupina Newsboys. Sú špičkou svetovej gospelovej scény, čoho dôkazom je nominácia na ocenenie Grammy alebo dvojciferné číslo v počte ich albumov. Pricestujú aj s novým frontmanom – Michael Tait predtým pôsobil v legendárnej kapele dcTalk.

Fanúšikov elektronickej hudby určite poteší DJ Andy Hunter z Anglicka, ktorého hudbu ste mohli počuť vo filmoch Matrix Reloaded, Italian Job, seriáli Alias alebo v počítačovej hre Need for Speed Underground.

Z Chorvátska pricestuje zaujímavá súrodenecká zostava October Light, ktorá hrá kombináciu ska, rocku a punku.

Ďalší zástupca formácií, ktoré radi experimentujú so žánrami, bude Chip Kendall s kapelou, ktorý je na experimenty ako stvorený – narodil sa na Floride, vyrastal v Jeruzaleme a momentálne pôsobí vo Veľkej Británii. Na pódium prinesie teda rôzne štýly, no hlavne pop-rock a punk. S Festivalom Lumen má skúsenosť z minulého roka, so skupinou thebandwithnoname roztancovali celé Trojičné námestie.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2011 6:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zahraniční hostia Festivalu Lumen – 1. časť”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.