reklama

Dočasný šéf galérie zrušil festival Multiplace. Umelcom ani Rade galérií Slovenska sa to nepáči

„Vzhľadom na zmeny vo vedení Galérie Jána Koniarka v Trnave a z dôvodu zániku Galerijnej rady GJK je výstavný program galérie dočasne pozastavený. Z uvedených dôvodov sa ruší aj plánované podujatie Multiplace 2011, ktoré sa malo uskutočniť v dňoch 2.5. – 6.5.2011 v priestoroch galérie. Po skončení prebiehajúceho výberového konania na obsadenie funkcie riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave, vypracuje nové vedenie galérie nový výstavný program. Do uvedeného termínu budú pre verejnosť prístupné len stále expozície galérie,“ informoval médiá poverený riaditeľ Galérie Jána Koniarka v Trnave Jakub Slobodník.

Festival umenia nových médií Multiplace mal začať práve dnes. Trnava je súčasťou festivalu už od jeho vzniku v roku 2002. V tomto roku sa Galéria Jána Koniarka v Trnave mala zapojiť do projektu MULTIPLACE rôznožánrovými podujatiami. Čítaním a projekciou Michala Hvoreckého, prezentáciou videí UCM a FUTUKE, prednáškami Martiny Slovákovej a Jany Kapelovej a projekciou Viliama Slaminku intervenovanou do stálej expozície Jána Koniarka.

Vladimír Beskid

Podľa umelcov bola neoficiálnym dôvodom zrušenia festivalu animácia od Viliama Slaminku pod názvom Kto je tu šéf?!, ktorá reagovala na nedávne odvolanie Vladimíra Beskida z postu riaditeľa GJK. „Koncept animácie ‚Kto je tu šéf?!‘ je myslený ako nepriama reakcia na nedávne snahy, dôvody a následné odvolanie Vladimíra Beskida z postu riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave.  Aj napriek tomu, že ju ešte nikto nikdy nevidel, stihla už svojim názvom vyvolať reakcie s negatívnym dopadom na výstavnú činnosť galérie,“ tvrdia trnavskí umelci, zainteresovaní v projekte Multiplace.

„Nakoľko bola zrušením celého výstavného plánu zrušená i projekcia spomínanej animácie, rozhodli sme sa s autorom reagovať na tento radikálny zásah pána Mikuša. Svoj nesúhlasný prejav so svojvolným mocenským neodborným zaobchádzaním, ktoré uz dlhodobo prevádzkuje TTSK, vyjadríme už v najbližších dňoch,“ uviedla Jana Kapelová, ktorá sa mala na festivale prezentovať prednáškou o umeleckom aktivizme prostredníctvom médií.

„Uvádzaný dôvod, zánik Galerijnej rady GJK, nie je relevantným dôvodom na takéto konanie. Výstavný plán bol schválený Galerijnou radou a je záväzný pre rok 2011. Galéria je samostatným právnym subjektom, samostatne hospodári, vo svojom mene nadobúda práva a povinnosti a zaväzuje sa. Dohodnutie výstav na rok 2011 je záväzkom právneho subjektu galérie a jej výsostným právom,“ uvádza v otvorenom liste zaslanom Jakubovi Slobodníkovi predsedníčka Rady galérií Slovenska Magdaléna Klobučníková.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2011 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.