reklama

Polícia v sviatočnú nedeľu posilní hliadky na cestách

Policajnú akciu zameranú na zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky vyhlásil na sviatočnú nedeľu 8. mája sviatočný deň viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.
„Minulotýždňový zvýšený policajný dohľad na cestách mal pozitívny dopad na nehodovosť. Počas Sviatku práce sme zaznamenali o 17 dopravných nehôd menej ako 1. mája minulého roka, kedy ich bolo 31,“ zhodnotil prvomájovú akciu viceprezident plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

Ilustračné foto

Polícia aj v nedeľu 8. mája, v  Deň víťazstva nad fašizmom, predpokladá zvýšenú intenzitu premávky na pozemných komunikáciách. Preto bude do akcie v tento deň opäť zapojený maximálny počet dopravných, poriadkových policajtov, ako aj policajtov železničnej, hraničnej a cudzineckej polície. Minulý rok v tento deň polícia eviduje 27 dopravných nehôd.

Podľa potreby budú policajti riadiť a usmerňovať premávku. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách, hlavných cestných ťahoch, no najmä na nehodových miestach a úsekoch. Zamerajú sa aj na kontrolu dodržiavania predpísaných rýchlostí. „Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, a tým znížiť nehodovosť na cestách “ uviedol Ábel.

Policajný zbor od začiatku tohto roka k 5. máju eviduje 4810 dopravných nehôd, pri ktorých bolo usmrtených 93 osôb, ťažko zranených 275 osôb a ľahko sa zranilo 1639 osôb. Tieto štatistické ukazovatele sú historicky najnižšie s porovnateľnými obdobiami od roku 1993, teda od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. V roku 2010 v porovnateľnom období polícia zaznamenala 7060 (rozdiel – 2250) dopravných nehôd, pri ktorých bolo usmrtených 98 (rozdiel – 5) osôb, 382 (rozdiel – 107) osôb sa zranilo ťažko a 1.934 (rozdiel – 295) utrpelo ľahké zranenie.

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2011 2:45. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.