reklama

V utorok bude workshop na tému Ako prilákať turistov do Trnavy

Konzorcium troch firiem, zaoberajúcich sa okrem iného aj odvetvím cestovného ruchu, organizuje v utorok 24. mája od 17. hodiny v hoteli Holiday Inn workshop pod názvom Trnava – Destinácia cestovného ruchu. Cieľom podujatia je podľa Martina Horvátha zo spoločnosti Branding Slovakia Consultancy pripraviť odbornú prednášku v odvetví cestovného ruchu v Trnave a zároveň vytvoriť solídny rámec na diskusiu, ako by sa mal vyvíjať turizmus v meste a regióne.

„Zmyslom podujatia určite nie je poskytnúť iba základné informácie, ale skôr hovoriť o tom, ako by mohol byť vyváraný produkt cestovného ruchu v meste a okolí, ako je je ho možné stimulovať tak, aby dlhodobo prinášal turistov z konkrétnych trhov, ktoré by mohli mať o destináciu mestského, sakrálneho a kongresového tu­rizmu záujem,“ vysvetlil Horváth.

Ilustračné foto

Významným cieľom workshopu má byť zabezpečenie diskusného fóra a vznik platformy, prostredníctvom ktorej budú kooperovať majitelia hotelov, reštaurácií a iných zariadení v záujme spoločných marketingových cieľov.

„Najdôležitejším dôvodom je téma založenia organizácie Destinačného manažmentu, aké úspešne fungujú v Rakúsku, Nemecku a ďalších krajinách. Takéto organizácie sa zaoberajú maximalizáciou výnosov z cestovného ruchu na lokálnej úrovni. Vzhľadom na to, že táto téma rezonuje na Slovensku už niekoľko rokov a čoskoro by mal vstúpiť do platnosti zákon, ktorý upravuje financovanie a pôsobnosť týchto inštitúcií, domnievame sa, že práve teraz je v Trnave ideálny čas komunikovať jednak legislatívny rámec a rovnako tak vysvetliť, prečo a akým spôsobom takáto organizácia funguje vo vzťahu k ekonomickým efektom na mesto, miestne dane a na výnos podnikateľov,“ ozrejmil M. Horváth.

Vstup na podujatie je voľný.

Viac informácií získate na emailovej adrese registracia(at)brandingslovakia.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2011 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V utorok bude workshop na tému Ako prilákať turistov do Trnavy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.