reklama

V utorok bude workshop na tému Ako prilákať turistov do Trnavy

Konzorcium troch firiem, zaoberajúcich sa okrem iného aj odvetvím cestovného ruchu, organizuje v utorok 24. mája od 17. hodiny v hoteli Holiday Inn workshop pod názvom Trnava – Destinácia cestovného ruchu. Cieľom podujatia je podľa Martina Horvátha zo spoločnosti Branding Slovakia Consultancy pripraviť odbornú prednášku v odvetví cestovného ruchu v Trnave a zároveň vytvoriť solídny rámec na diskusiu, ako by sa mal vyvíjať turizmus v meste a regióne.

„Zmyslom podujatia určite nie je poskytnúť iba základné informácie, ale skôr hovoriť o tom, ako by mohol byť vyváraný produkt cestovného ruchu v meste a okolí, ako je je ho možné stimulovať tak, aby dlhodobo prinášal turistov z konkrétnych trhov, ktoré by mohli mať o destináciu mestského, sakrálneho a kongresového tu­rizmu záujem,“ vysvetlil Horváth.

Ilustračné foto

Významným cieľom workshopu má byť zabezpečenie diskusného fóra a vznik platformy, prostredníctvom ktorej budú kooperovať majitelia hotelov, reštaurácií a iných zariadení v záujme spoločných marketingových cieľov.

„Najdôležitejším dôvodom je téma založenia organizácie Destinačného manažmentu, aké úspešne fungujú v Rakúsku, Nemecku a ďalších krajinách. Takéto organizácie sa zaoberajú maximalizáciou výnosov z cestovného ruchu na lokálnej úrovni. Vzhľadom na to, že táto téma rezonuje na Slovensku už niekoľko rokov a čoskoro by mal vstúpiť do platnosti zákon, ktorý upravuje financovanie a pôsobnosť týchto inštitúcií, domnievame sa, že práve teraz je v Trnave ideálny čas komunikovať jednak legislatívny rámec a rovnako tak vysvetliť, prečo a akým spôsobom takáto organizácia funguje vo vzťahu k ekonomickým efektom na mesto, miestne dane a na výnos podnikateľov,“ ozrejmil M. Horváth.

Vstup na podujatie je voľný.

Viac informácií získate na emailovej adrese registracia(at)brandingslovakia.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2011 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V utorok bude workshop na tému Ako prilákať turistov do Trnavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.