reklama

Trnava bude lákať turistov na nové produkty

Posilniť turistický ruch v Trnave a okolí, priniesť nové myšlienky do biznisu cestovného ruchu, vytvárať produkty, ktoré zaujmú slovenských aj zahraničných turistov.

Také sú v kocke zámery novovznikajúcej organizácie destinačného manažmentu Trnava Tourism. Hovoríme s jej riaditeľom Mgr. art. ANDREJOM KOTLÁRIKOM.

V akom štádiu sa momentálne organizácia nachádza?

– V súčasnosti obsadzujeme pozíciu marketingového manažéra a zároveň hľadáme nových pracovníkov do Trnavského informačného servisu v mestskej veži. Máme tiež vypracovaný predbežný marketingový plán na rok 2012. Po doladení zámeru s členmi organizácie odprezentujeme naše zámery aj verejnosti.

Čo bude hlavným cieľom Trnava Tourism?

– Našim hlavným zámerom je prilákanie väčšieho počtu najmä zahraničných turistov do Trnavy. S tým ide ruka v ruke propagácia mesta a regiónu ako destinácie cestovného ruchu, vytvorenie nových produktov pre turistov či zatraktívnenie jestvujúcich produktov.

Akým spôsobom je možné prilákať do Trnavy a okolia viac turistov?

– Pripravujeme vytvorenie nových zaujímavých produktových balíčkov a zároveň plánujeme vynaložiť úsilie na lepšiu a profesionálnejšiu propagáciu trnavského regiónu. Otvorene poviem, že naša vízia je viazaná na stredno a dlhodobejšie plány. Tento rok už dosť pokročil, preto ho považujeme za štartovací. Budeme vychádzať z overených a fungujúcich produktov, uvedieme ich do nového šatu a samozrejme, ponúkneme aj niečo nové.


Andrej Kotlárik

Viete niektoré z plánovaných produktov už v tejto prípravnej fáze pomenovať?

-Slovenských aj zahraničných turistov plánujeme naviazať na podujatia ako sú Noc kostolov, Trnavský jarmok, Vianočné trhy, tenisový ATP Challenger a iné. Z pripravovaných balíčkov spomeniem Vínny Shuttle Bus, ktorý bude o prezentácii regionálnych producentov vína, produkt Historická Trnava umožní spoznávanie sakrálnych pamätihodností, plánujeme vytvoriť balíček Trnavské kulinárske víkendy zameraný na ochutnávky a potulky reštauráciami, Nočná Trnava má prilákať na nočný život spojený s návštevou kasína, celoročný produkt Trnava Galleries bude určený pre milovníkov umenia. Zároveň chceme viac propagovať a lákať turistov na koncerty vážnej hudby či okolité atrakcie ako sú Smolenický zámok, Červený kameň a podobne.
Myšlienkou je tiež pokúsiť sa zamerať na takzvaný industriálny turizmus, prostredníctvom ktorého by návštevníci mohli navštíviť významné podniky ako sú atómová elektráreň, automobilka PSA a ďalšie. V zahraničí podobný produkt funguje, pretože existuje istá časť klientely, ktorá má o tento typ produktu záujem.

Jednou z najdôležitejších otázok je oblasť financovania. Z akých zdrojov bude fungovať organizácia Trnava Tourism?

-Časť financovania zabezpečia členské príspevky našich členov – miestnych podnikateľov, ktorých sa cestovný ruch bytostne dotýka. Ďalšie peniaze do rozpočtu poskytnú členské obce Smolenice, Jaslovské Bohunice, Ružindol, Suchá nad Parnou, Špačince a mesto Trnava. Zároveň čerpáme príspevok zo štátneho rozpočtu a napokon plánujeme získavať príjmy aj z vlastnej činnosti.

Viacerých podnikateľov by možno zaujímalo, či sa môžu stať členmi organizácie.

-Kritériá a celú filozofiu momentálne nastavujeme. Určite sme otvorení tomu, aby sa k nám v budúcnosti pridali aj ďalší noví členovia. V tejto fáze riešime viaceré detaily, ktoré zadefinujú vstup prípadných nových členov do organizácie Trnava Tourism. V princípe ide o to, aby sme zasiahli čo najširšiu masu a v čo najväčšom počte bojovali o spoločný cieľ.

Aký je váš zámer v otázke propagácie a komunikácie Trnavy ako cieľovej destinácie cestovného ruchu doma aj v zahraničí?

– V počiatočnej fáze budeme riešiť zahraničnú propagáciu v súčinnosti so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch a ich zahraničnými vyslancami. Pre začiatok chceme osloviť minimálne český, maďarský a rakúsky trh. Propagovať mesto a región chceme tiež formou infociest pre novinárov zo Slovenska aj zahraničia, prostredníctvom ktorých odprezentujeme náš región a predstavíme naše produkty. Samozrejmosťou je účasť na viacerých výstavách a veľtrhoch zameraných na cestovný ruch.

Kedy plánujete spustiť oficálnu webovú stránku?

– Uvedomujeme si dôležitosť spustenia korporátnej internetovej stránky, ktorá postupne poskytne všetky relevantné informácie o našom meste a regióne. Predpokladám, že web Trnava Tourism bude spustený začiatkom mája.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2012 12:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bude lákať turistov na nové produkty”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.