reklama

V Trnave bude workshop na tému zverejňovanie informácií o verejných obstarávaniach či uzatvorených zmluvách

V Trnave sa uskutoční workshop na tému zverejňovanie informácií o verejných obstarávaniach, uzatvorených zmluvách a ich realizácii obcami a mestami. Podujatie je určené pre pracovníkov miestnych samospráv aj širokú verejnosť.

Občianske združenie Generácia 21 v rámci projektu „Zvýšenie informovanosti občanov o zverejňovaní informácií o verejných obstarávaniach, uzatvorených zmluvách a ich realizácii obcami a mestami Trnavského samosprávneho kraja“ pozýva na seminár pre pracovníkov miestnych samospráv a pre širokú verejnosť o zverejňovaní informácií o zaobstarávaní verejných služieb obcami a mestami Trnavského samosprávneho kraja.

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 6. februára 2020 o 16. hodine na Trhovej 2 v regionálnom sídle Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory v Trnave.

Ako upozorňuje OZ Generácia 21, hoci zákony a iné právne predpisy sú rovnaké pre celé Slovensko, v praxi každá obec či mesto zverejňujú často nezrozumiteľné, neúplné a niekedy aj žiadne informácie o tom, ako obce za verejné prostriedky zaobstarávajú potrebné služby.

Pripravovaný seminár, ktorý sa uskutoční v Trnave, rovnako tak celý projekt, má za cieľ vhodnými odporúčaniami z analýz združenia, organizovaním workshopov, seminárov a prostredníctvom webovej stránky prinášať občanom efektívnejšie, úplne a zrozumiteľné zverejňovanie všetkých potrebných informácií.

Do projektu sa v prvej fáze už zapojili mestá Hlohovec, Leopoldov, ako aj obec Horná Krupá.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2020 13:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.