reklama

Nočný požiar v Brestovanoch spôsobil zabudnutý hrniec na sporáku

Krátko pred polnocou z nedele na pondelok 23. mája vyrazili trnavskí hasiči k požiaru, ktorý vznikol v pivnici rodinného domu v Brestovanoch. Pred príchodom jednotky HaZZ na miesto udalosti sa požiar pokúšali zlikvidovať obyvatelia domu a susedia pomocou záhradnej hadice a práškového hasiaceho prístroja.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že horí stropná izolácia z polystyrénu a dreva. Požiar sa ďalej šíril na predmety uskladnené v pivnici. Na lokalizáciu požiaru boli nasadené dva vysokotlakové prúdy. Zásah uskutočnili príslušníci HaZZ v dýchacích prístrojoch z dôvodu silného zadymenia. Na základe informácii od obyvateľov domu a prieskumom termokamerou bola vylúčená prítomnosť zranených osôb v priestore požiaru. V priestore požiaru boli ďalej vytvorené vetracie otvory, otvorením dvoch pivničných okien (bez poškodenia) a bola nasadená pretlaková ventilácia. Po lokalizácii požiaru bola rozobraná stropná izolácia. Po úplnej likvidácii požiaru o 01:15 hod. boli celé pivničné priestory vyvetrané pretlakovou ventiláciou,“ priblížil priebeh zásahu hovorca KR HaZZv Trnave Ivan Peťko.

Príčinou vzniku požiaru bola zabudnutá vára na sporáku. Majiteľ domu vyčíslil škodu spôsobenú požiarom vo výške 2 000 €.

Foto: HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2011 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.