reklama

Mesto uvažuje o otočení jednosmerky na Pekárskej ulici smerom von z mesta

Mestská samospráva plánuje zmeniť organizáciu dopravy na niektorých uliciach v centre. Navrhované zmeny musia pred zavedením do praxe schváliť aj členovia komisie dopravy pri mestskom zastupiteľstve.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk najzásadnejší obrat majú uskutočniť na Pekárskej ulici – súčasné jednosmerné vedenie dopravy v smere od Horných bášt k Hviezdoslavovej ulici (budova hlavnej pošty) sa má otočiť a doprava tak po Pekárskej bude smerovať von z centra k Horným baštám, Štefánikovej (Apollo) a ďalej na Rybníkovú, prípadne Šrobárovu ulicu (pri cukrovare).

Pekárska ulica. Dopravu v jednosmerke plánuje mesto otočiť

Definitívne jednosmernou komunikáciou sa má stať Hornopotočná ulica v úseku od Rybníkovej po Katedrálu sv. Jána Krstiteľa (univerzitný kostol). Doprava v tomto úseku Hornopotočnej bude možná len v smere od križovatky s Rybníkovou pri Mestskej športovej hale k hotelu Holiday Inn. Pravý pruh v susedstve polyfunkčného domu Malý Paríž chce mesto zmeniť na parkovisko so šikmým státím.

Zo strany mesta je zrealizovaný projekt trvalého dopravného značenia. Návrh už odsúhlasil aj Okresný dopravný inšpektorát v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2011 18:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto uvažuje o otočení jednosmerky na Pekárskej ulici smerom von z mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.