reklama

Prvý deň festivalu Lumen zaplnil námestie, menšie vrásky organizátorom narobilo počasie

Hrozivá búrka, ktorá sa prehnala ponad Trnavou v piatok popoludní, len asi dve hodiny pred oficiálnym začiatkom gospelového festivalu Lumen, našťastie väčšie škody nenapáchala. Počasie sa veľmi skoro dostalo do normálu, a tak už otvárací koncert v podaní anglického rockového združenia Shackleton prebehol absolútne bez problémov.

Ostrovania predviedli poctivý výkon a takmer plné Trojičné námestie ich show aj patrične ocenilo. Shackleton nakoniec trikrát pridávali.

Soulovo-gospelové združenie Summertime z Talianska

Podvečer si čoraz hustejšie centrum Trnavy schuti zaskákalo na veselých rytmoch špeciálneho hosťa – trnavskej stálice – Hudby z Marsu. Štofo a spol., ako vlastne nikdy predtým, opäť nesklamali a blysli sa energickým a sebe vlastným osobitým štýlom. Vystúpenie Hudby z Marsu najmä v druhej polovici vystrelilo do vzduchu stovky rúk a stalo sa tak veľmi príjemným oživením tohtoročného Lumenu.

Talianske mnohočlenné soulovo-gospelové zoskupenie Summertime prišlo do Trnavy s jedinečným hudobným portfóliom, skvelými sólovými speváckymi výkonmi, zdatne okorenenými silnými chórmi vyše 30-členného zboru.

Hudobné osvieženie a originálny zvuk priniesla na festival novozélandská kapela Parachute Band. Vydarený úvodný deň uzavrelo 60-minútové vystúpenie popredného anglického dídžeja Andyho Huntera.

„S piatkovým programom sme spokojní, naše plány trochu skrížila búrka, ktorá nám spôsobila menšie materiálne škody. Ostatné veci fungujú vynikajúco, máme veľmi pozitívne reakcie od zahraničných  kapiel. Teší nás, že hudobníci sú veľmi spokojní so servisom a profesionálnym zabezpečením festivalu,“ zhodnotil prvý deň Lumenu projektový manažér dvojdňového podujatia Martin Královič.

Podrobnosti o sobotňajšom hudobnom programe nájdete na tejto stránke.
Súčasťou festivalu sú aj prednášky a rozhovory so zaujímavými osobnosťami a hosťami. Účasť na Lumene prisľúbili politické špičky (premiérka I. Radičová, ministri J. Figeľ, D. Lipšic), na debatu príde napríklad aj šéf festivalu Pohoda a člen skupiny Bez ladu a skladu Michal Kaščák.
Pre kompletný rozpis prednášok kliknite sem.

Fotogaléria z 1. dňa:


Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2011 1:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvý deň festivalu Lumen zaplnil námestie, menšie vrásky organizátorom narobilo počasie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.