reklama

Unikajúcu posádku Subaru Impreza polícia zastavovala aj varovnými výstrelmi

Polícia vykonala včera v okolí Trnavy v čase od 14. do 18. hodiny dopravno-bezpečnostnú akciu so zameraním najmä na dodržiavanie pravidiel v dynamike cestnej premávky. Viac ako 40 policajtov dopravnej, poriadkovej, železničnej a cudzineckej polície kontrolovalo dodržiavanie rýchlosti, spôsob jazdy, používanie bezpečnostných pásov, sociálnu legislatívu, alkohol a iné.

„Počas štvorhodinového spoločného výkonu služby policajti odhalili 156 priestupkov. Rýchlosť prekročilo 85 vodičov, v 11 prípadoch neboli vodiči alebo členovia posádok pripútaní. Päť vozidiel nespĺňalo technické normy, štyria vodiči počas jazdy telefonovali, pätnásti nepoužívali ustanovené osvetlenie. Traja vodiči motorových vozidiel a jeden cyklista požili alkohol, v dvoch prípadoch jazdili cyklisti bez prilby,“ prezentuje výsledok akcie hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Pol hodinu pred ukončením akcie namerali policajti v Trstíne osobné auto Subaru Impreza jazdiace rýchlosťou 81km/h, čiže o 31 km/h rýchlejšie, ako je dovolené. „Keď chcela hliadka auto zastaviť, vodič pridal a dal sa na útek. Policajti začali auto prenasledovať, pričom vodič na ich výzvy na zastavenie nereagoval. Riskantnou jazdou v protismere ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a chodcov, pričom vznikli viaceré kolízne situácie. Polícia na zastavenie auta použila 12 varovných výstrelov do vzduchu, pričom vodič stále pokračoval v jazde. Auto zastavilo až v mieste, kde sa už nedalo prejsť,“ priblížila včerajšiu automobilovú naháňačku M. Kredatusová.

Subaru Impreza

Ilustračné foto: photobucket.com

Polícia dvoch členov posádky, 20 – ročného mladíka z Veľkých Kostolian a o rok mladšieho z Jaslovských Bohuníc chytila na mieste. Dvadsaťročný vodič z Bolerázu sa dal na útek. Po niekoľkých hodinách sa sám dostavil na obvodné oddelenie.

„Pri prehliadke auta policajti našli tri šišky konopy, ktoré zaistili a podrobia sa expertíze. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť. Počínanie vodiča v cestnej premávke bude riešené v správnom konaní ako priestupok,“ dodala trnavská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2011 13:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.