reklama

DIV 2011 prinesie do Trnavy štyri svieže komédie

Divadelné inšpiratívne vystúpenia – DIV 2011 sa uskutočnia na doskách trnavského Divadla Jána Palárika a v Dome kultúry v dňoch 2. – 4. novembra.

Počas troch dní sa publiku predstaví štvorica súborov – české divadlo Do Houslí z Pardubíc pricestuje s mrazivou komédiou Když se zhasne, Túlavé divadlo predstaví novú komédiu Cyrano (alebo Balábilé o Nose), Divadlo Ludus pripraví detské predstavenie Popletená punčocha a na záver bratislavské GUnaGU vystúpi s čiernou komédiou zo súčasnosti Veľká kilovačka na námestí Billa Gatesa.

Predpredaj vstupeniek začína v piatok 21. októbra. Vstupenky na predstavenia si môžete zakúpiť v pokladni divadla, lístky na predstavenie GUnaGU v TINS-e pod mestskou vežou.

Program DIV 2011:

2. 11. streda o 19.00 h, Divadlo J. Palárika
divadlo Do Houslí, Pardubice (CZ)
Když se zhasne – mrazivá komédia, ktorá knokautuje vaše bránice…
Scenár a réžia: Michaela Doleželová, Roman Vencl
Hrajú: Marek Příkazký, Michaela Doleželová, Eva Borovičková, Roman Vencl
Vstupné: 3 €

Divadlo Do Houslí

Trevor a Nina Sú manželský pár z vyššej newyorskej spoločnosti. On je prominentný gynekológ, ona majiteľka a šéfkuchárka vyhlásenej talianskej reštaurácie. Ich manželstvo však nemožno považovať za ideálne – vlastne je to hotové peklo na zemi, s ktorým sa nedá len tak skoncovať. Môže za to predmanželská zmluva, ktorá je drsnejšia, než pravidlá amerického futbalu: ten z manželov, ktorý podá návrh na rozvod, príde o všetok majetok, ktorý tak automaticky prípadne tomu druhému.
Sú Vianoce a Trevor s Ninou organizujú svoj tradičný vianočný večierok. Jedinými pozvanými hosťami sú Imelda a Artur – výstrední manželia a ich jediní skutoční kamaráti. Imelda je veštkyňa s vlastným televíznym programom a Artur učí históriu a dejiny USA na vysokej škole. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že pôjde o dosť nudnú party, lenže to by tá predmanželská zmluva nesmela obsahovať maličký dodatok: ten z manželov, ktorý dokáže druhému neveru, môže požiadať o rozvod a všetok majetok mu zostane. Vianočný večierok sa preto zmení na rozvodové bojové pole, kde sa bojuje zbraňami najťažšieho kalibru, a kde víťaz môže byť len jeden…

3. 11. štvrtok o 19.00 h, Divadlo J. Palárika
Túlavé divadlo
Edmond Rostand: Cyrano (alebo Balábilé o Nose)

Réžia: Jakub Nvota, hudba: Kamil Mikulčík
Účinkujú: Lucia Hurajová, Štefan Martinovič, Kamil Mikulčík/Pavol Buocik, Štefan Richtárech, Jakub Nvota
Vstupné: 4 €

Jakub Nvota

Úplne nová komédia Jakuba Nvotu a jeho Túlavého divadla – po shakespearovských hrách ide tentokrát o skutočne klasický text so skutočnými veršami majstra Rostanda. No v Túlavom divadle si nemôžete byť ničím úplne istí, a tak sa i sem dostal kus Nvotovej tradičnej poetiky a jazyka. Preto Cyrano síce rozpráva alexandrínom, ale celú hru určenú pre obrovské obsadenie vám predvedie iba päť hercov. Vtipné verše, šermiarske súboje. Ale predovšetkým výpoveď o láske, samote a podivnom osude.

Detské predstavenie
4. 11. o 17.00 h, Divadlo J. Palárika
Divadlo Ludus
Popletená punčocha (vhodné pre deti od 5 rokov)

Réžia: Kamil Žiška, hudba: Kamil Mikulčík
Účinkujú: Lenka Prokopová, Michal Rovňák, Michaela Čilíková
Vstupné: 2 €

Divadlo Ludus

My žijeme v spomienkach a predstavách, v minulosti a budúcnosti. ŠIŠI žije tu a teraz. Naschvál hovoríme, čo si nemyslíme, a myslíme si, čo nehovoríme. ŠIŠI si vymýšľa o 106, a ani nevie ako. Urputne premýšľame, ako druhého ošvábiť, ŠIŠI, ako každého zabaviť. Myslíme si, že vieme ako, a neskúšame inak, ŠIŠI nevie nikdy ako, ale skúša všelijako. Chceme všetko, a nemáme nič, ŠIŠI nič nechce, a má všetko.
Kto je vlastne ŠIŠI?

Predpredaj vstupeniek v Divadle J. Palárika alebo pred predstavením.

4. 11. piatok o 19.00 h, Dom kultúry
Divadlo GUnaGU
Veľká kilovačka na námestí Billa Gatesa

Réžia: Viliam Klimáček
Účinkujú: Zuzana Mauréry, Roman Pomajbo, Zuzana Šebová, Barbara Kelíšková, Jana Bútorová, Vlado Kittler
Vstupné: 7 €, predpredaj vstupeniek v TINS, Trojičné námestie alebo pred predstavením.

Roman Pomajbo z divadla GUnaGU

Čierna komédia zo súčasnosti inšpirovaná počítačovými hrami a komiksom Sandman. Žena, ktorá nikdy nespí a muž, ktorý má nečakané záchvaty spánku.
Tri divné postavy riadia ich osud – Delírium, Túžba, Smrť. Snívajú sa im, alebo ich videli na stránkach komiksu? Muž dostane tri šance zachrániť svoj rozpadajúci sa vzťah s manželkou – ako v počítačovej hre. Stihne prejsť všetky levely v časovom limite?
Hra mala svetovú premiéru v októbri 2010 v Taliansku (Viterbo, Rím). V septembri 2011 mala premiéru v Bratislave.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2011 2:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “DIV 2011 prinesie do Trnavy štyri svieže komédie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.