reklama

DIV 2011 prinesie do Trnavy štyri svieže komédie

Divadelné inšpiratívne vystúpenia – DIV 2011 sa uskutočnia na doskách trnavského Divadla Jána Palárika a v Dome kultúry v dňoch 2. – 4. novembra.

Počas troch dní sa publiku predstaví štvorica súborov – české divadlo Do Houslí z Pardubíc pricestuje s mrazivou komédiou Když se zhasne, Túlavé divadlo predstaví novú komédiu Cyrano (alebo Balábilé o Nose), Divadlo Ludus pripraví detské predstavenie Popletená punčocha a na záver bratislavské GUnaGU vystúpi s čiernou komédiou zo súčasnosti Veľká kilovačka na námestí Billa Gatesa.

Predpredaj vstupeniek začína v piatok 21. októbra. Vstupenky na predstavenia si môžete zakúpiť v pokladni divadla, lístky na predstavenie GUnaGU v TINS-e pod mestskou vežou.

Program DIV 2011:

2. 11. streda o 19.00 h, Divadlo J. Palárika
divadlo Do Houslí, Pardubice (CZ)
Když se zhasne – mrazivá komédia, ktorá knokautuje vaše bránice…
Scenár a réžia: Michaela Doleželová, Roman Vencl
Hrajú: Marek Příkazký, Michaela Doleželová, Eva Borovičková, Roman Vencl
Vstupné: 3 €

Divadlo Do Houslí

Trevor a Nina Sú manželský pár z vyššej newyorskej spoločnosti. On je prominentný gynekológ, ona majiteľka a šéfkuchárka vyhlásenej talianskej reštaurácie. Ich manželstvo však nemožno považovať za ideálne – vlastne je to hotové peklo na zemi, s ktorým sa nedá len tak skoncovať. Môže za to predmanželská zmluva, ktorá je drsnejšia, než pravidlá amerického futbalu: ten z manželov, ktorý podá návrh na rozvod, príde o všetok majetok, ktorý tak automaticky prípadne tomu druhému.
Sú Vianoce a Trevor s Ninou organizujú svoj tradičný vianočný večierok. Jedinými pozvanými hosťami sú Imelda a Artur – výstrední manželia a ich jediní skutoční kamaráti. Imelda je veštkyňa s vlastným televíznym programom a Artur učí históriu a dejiny USA na vysokej škole. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že pôjde o dosť nudnú party, lenže to by tá predmanželská zmluva nesmela obsahovať maličký dodatok: ten z manželov, ktorý dokáže druhému neveru, môže požiadať o rozvod a všetok majetok mu zostane. Vianočný večierok sa preto zmení na rozvodové bojové pole, kde sa bojuje zbraňami najťažšieho kalibru, a kde víťaz môže byť len jeden…

3. 11. štvrtok o 19.00 h, Divadlo J. Palárika
Túlavé divadlo
Edmond Rostand: Cyrano (alebo Balábilé o Nose)

Réžia: Jakub Nvota, hudba: Kamil Mikulčík
Účinkujú: Lucia Hurajová, Štefan Martinovič, Kamil Mikulčík/Pavol Buocik, Štefan Richtárech, Jakub Nvota
Vstupné: 4 €

Jakub Nvota

Úplne nová komédia Jakuba Nvotu a jeho Túlavého divadla – po shakespearovských hrách ide tentokrát o skutočne klasický text so skutočnými veršami majstra Rostanda. No v Túlavom divadle si nemôžete byť ničím úplne istí, a tak sa i sem dostal kus Nvotovej tradičnej poetiky a jazyka. Preto Cyrano síce rozpráva alexandrínom, ale celú hru určenú pre obrovské obsadenie vám predvedie iba päť hercov. Vtipné verše, šermiarske súboje. Ale predovšetkým výpoveď o láske, samote a podivnom osude.

Detské predstavenie
4. 11. o 17.00 h, Divadlo J. Palárika
Divadlo Ludus
Popletená punčocha (vhodné pre deti od 5 rokov)

Réžia: Kamil Žiška, hudba: Kamil Mikulčík
Účinkujú: Lenka Prokopová, Michal Rovňák, Michaela Čilíková
Vstupné: 2 €

Divadlo Ludus

My žijeme v spomienkach a predstavách, v minulosti a budúcnosti. ŠIŠI žije tu a teraz. Naschvál hovoríme, čo si nemyslíme, a myslíme si, čo nehovoríme. ŠIŠI si vymýšľa o 106, a ani nevie ako. Urputne premýšľame, ako druhého ošvábiť, ŠIŠI, ako každého zabaviť. Myslíme si, že vieme ako, a neskúšame inak, ŠIŠI nevie nikdy ako, ale skúša všelijako. Chceme všetko, a nemáme nič, ŠIŠI nič nechce, a má všetko.
Kto je vlastne ŠIŠI?

Predpredaj vstupeniek v Divadle J. Palárika alebo pred predstavením.

4. 11. piatok o 19.00 h, Dom kultúry
Divadlo GUnaGU
Veľká kilovačka na námestí Billa Gatesa

Réžia: Viliam Klimáček
Účinkujú: Zuzana Mauréry, Roman Pomajbo, Zuzana Šebová, Barbara Kelíšková, Jana Bútorová, Vlado Kittler
Vstupné: 7 €, predpredaj vstupeniek v TINS, Trojičné námestie alebo pred predstavením.

Roman Pomajbo z divadla GUnaGU

Čierna komédia zo súčasnosti inšpirovaná počítačovými hrami a komiksom Sandman. Žena, ktorá nikdy nespí a muž, ktorý má nečakané záchvaty spánku.
Tri divné postavy riadia ich osud – Delírium, Túžba, Smrť. Snívajú sa im, alebo ich videli na stránkach komiksu? Muž dostane tri šance zachrániť svoj rozpadajúci sa vzťah s manželkou – ako v počítačovej hre. Stihne prejsť všetky levely v časovom limite?
Hra mala svetovú premiéru v októbri 2010 v Taliansku (Viterbo, Rím). V septembri 2011 mala premiéru v Bratislave.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2011 2:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “DIV 2011 prinesie do Trnavy štyri svieže komédie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.