reklama

Radničné hry 2011 prinesú umenie do centra mesta

Trojičné námestie, priestor pred budovou mestskej radnice na Hlavnej ulice a nádvorie radnice ovládnu počas dvoch dní herci a umelci. Mesto Trnava pripravilo pre obyvateľov mesta vo štvrtok 23. a piatok 24. júna podujatie pod holým nebom Radničné hry 2011.

Od štvrtkového popoludnia až do večera ovládne námestie napriek očakávanému horúcemu počasiu zimná olympiáda. „Unikátny automat programovaný divákmi prináša atmosféru zimných olympijských hier do Európy. ‚Nervydrásajúce‘ športové zápolenia v podaní súboru ovenčeného zlatými medailami z Kanady. Stačí rozkrútiť koleso šťastia a naživo uvidíte to, čo ste doteraz poznali len z televíznych obrazoviek!,“ tak znie upútavka predstavenia Tatro Teatra Zázračný divadelný automat v réžii Ondreja Spišáka. Hrajú Ondrej Spišák, Lukáš Latinák, Robo Jakab, Milan Vojtela, Martin Nahálka, Milan Ondrík.

Večerný program na nádvorí radnice zaobstará od Štúdio L + S s predstavením Opačné pohlavie. Bláznivá komédia, v ktorej dva manželské páry Mark a Vicky, Judith a Eric majú jedno spoločné. Keď zistia, čo to je, rozpúta sa peklo na zemi. V réžii Petra Mikulíka účinkujú: Marta Sládečková, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský, Ivan Vojtek. Vstupné je 7 eur.

Klikni pre zväčšenie plagátu

V piatok popoludní si prídu na svoje najmenší. Pred radnicou sa uskutoční predstavenie Detského interaktívneho bábkového divadielka a hre O mackovi Vetíčkovi a jeho rozprávkových kamarátoch.

Na nádvorí radnice sa vo večernom predstavení, ktoré uzatvorí Radničné hry 2011, predstaví Túlavé divadlo v hre Piano revue. Kabaretná koláž autorskej dvojice Jakub Nvota – Kamil Žiška je inšpirovaná osudom legendárnej dvojice Voskovca a Wericha, ktorých humor v dobe Osvobozeného divadla priam elektrizoval publikum. Vďaka Túlavému divadlu sa ocitnete v krásnom svete hudby Jaroslava Ježka a originálnych piesní V+W v nových aranžmánoch Kamila Mikulčíka.

Účinkujú Lucia Rózsa Hurajová, Jakub Nvota, Kamil Mikulčík, Štefan Richtarech, Štefan Martinovič, Vlado Slnko Šarišský. Vstupné je 4 eurá.

Predpredaj vstupeniek prebieha v TINS-e pod mestskou vežou, lístky si môžete zakúpiť aj pred predstavením.

Kompletný program Radničných hier 2011:
23. JÚN – ŠTVRTOK

15.00, 17.00 a 19.00 h na Trojičnom námestí
Teatro Tatro:
ZÁZRAČNÝ DIVADELNÝ AUTOMAT

Réžia: Ondrej Spišák
scéna: František Lipták, Peter Kostroň
kostýmy: František Lipták
hrajú: Ondrej Spišák, Lukáš Latinák, Robo Jakab, Milan Vojtela, Martin Nahálka, Milan Ondrík

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Zimná olympiáda počas horúceho leta! Unikátny automat programovaný divákmi prináša atmosféru zimných olympijských hier do Európy. „Nervydrásajúce“ športové zápolenia v podaní súboru ovenčeného zlatými medailami z Kanady. Stačí rozkrútiť koleso šťastia a naživo uvidíte to, čo ste doteraz poznali len z televíznych obrazoviek!

21.00 h na nádvorí radnice
Štúdio L + S:
OPAČNÉ POHLAVIE

Autor: David Tristram
réžia: Peter Mikulík
scéna a kostýmy: Milan Čorba
účinkujú: Marta Sládečková, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský, Ivan Vojtek

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Bláznivá komédia, v ktorej dva manželské páry Mark a Vicky, Judith a Eric majú jedno spoločné. Keď zistia, čo to je, rozpúta sa peklo na zemi. O slovo sa prihlásia modriny, záchvaty hnevu, plač, smiech, ba aj polícia. Že by opačné pohlavie nenašlo ani na chvíľu spoločnú reč? Tak to by sme sa na to pozreli!
Vstupné 7 €

24. JÚN – PIATOK

16.00 h na Hlavnej ulici pred radnicou
O MACKOVI VETÍČKOVI A JEHO ROZPRÁVKOVÝCH KAMARÁTOCH
Detské interaktívne bábkové divadielko

20.00 h na nádvorí radnice
Túlavé divadlo:
PIANO REVUE

Pocta Jiřímu Voskovcovi a Jánovi Werichovi
Autori: Jakub Nvota a Kamil Žiška
účinkujú: Lucia Rózsa Hurajová, Jakub Nvota, Kamil Mikulčík, Štefan Richtarech, Štefan Martinovič, Vlado Slnko Šarišský

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Kabaretná koláž inšpirovaná osudom legendárnej dvojice Voskovca a Wericha, ktorých humor v dobe Osvobozeného divadla priam elektrizoval publikum. Vďaka Túlavému divadlu sa ocitnete v krásnom svete hudby Jaroslava Ježka a originálnych piesní V+W v nových aranžmánoch Kamila Mikulčíka. Skvelý príbeh plný zvratov a originálneho humoru!
Vstupné 4 €

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2011 1:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.