reklama

Radničné hry prinesú predstavenia pre deti aj dospelých. Jedno z nich v areáli bývalého cukrovaru

Nádvorie radnice po roku privíta niekoľko vzácnych hostí, ktorí nás pobavia svojim humorom a divadelným „kumštom“. Radničné hry, malý divadelný festival, otvára svoje brány v nedeľu 16. júna a bude trvať do nedele 23. júna 2019.

Na prvé predstavenie v nedeľu 16. júna o 16.00 hod. pozývame najmä deti. Bratislavské bábkové divadlo privedie Safaládku a Špajdličku, dvoch psíkov, ktorí prerozprávajú veľa nežných a veselých príhod. Táto hra vznikla na námet knihy Pan Buřtík a pan Špejlička obľúbeného českého tvorcu Z. Svěráka. Vstup je voľný.

Večer 16. júna o 20.00 hod. plánovali navštíviť radničné nádvorie Lord Norton a sluha James (po dvadsiatich rokoch) v podaní Jozefa Vajdu a Ľuboša Kostelného. Žiaľ, z dôvodu stiahnutia herca Ľ. Kostelného zo strany Slovenského národného divadla je prestavenie zrušené.

V pondelok 17. júna bude na deti čakať o 17.00 hod. najznámejšia bábka na svete, Pinocchio. Divadlo z kufra von však neprinesie dreveného ani papierového Pinocchia. Tento bude naozajstný živý. Vstup voľný.

Večer 17. júna o 20.00 hod je pre dospelých pripravené predstavenie s veľavravným názvom Prišla som bojovať o vášho muža… A čo ja, láska?

Do zabehnutej domácnosti manželského páru žijúceho v klasickom stereotype vstúpi s touto vetou mladá krásna Scarlet. Odkiaľ sa vzala, kto to je, a prečo odhodlane ostáva aj so svojimi kuframi uprostred obývačky? Vstupné 8 €.

„Vstávaj, ideme spať!“ Táto nezabudnuteľná veta zaznie na nádvorí radnice v utorok 18. júna v tragikomickom príbehu slovenskej rodiny. Hoci patria Ťapákovci k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby zo začiatku 20. storočia, ukazujú, že za vyše 100 rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo.

Vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké. Začiatok predstavenia je o 20.00 hod. Vstupné 8 €.

Radničné hry 2019 uzatvorí predstavenie Stalker 23. júna o 20.30 h. Teatro Tatro uvedie divadelnú adaptáciu slávneho románu Piknik pri ceste od bratov A. a B. Strugackých, predstaviteľov vedecko-fantastickej literatúry.

Spracovanie Stalkera je pokusom o spoločné zamyslenie sa nad základnými filozofickými otázkami v konfrontácii s existujúcou realitou v priestore nášho súčasného sveta. Predstavenie sa odohrá v areáli bývalého cukrovaru na Šrobárovej ulici. Vstupné 20 €.

Predpredaj vstupeniek je v sieti Ticketportál, v mestskej veži (Trnava Tourism) alebo pred predstavením na radnici.

Udalosť na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/437997916975649/

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2019 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.