reklama

Radničné hry nesklamú ani v tomto roku. Pod holým nebom ponúknu skvelé predstavenia

Dve vynikajúce divadelné predstavenia pod holým nebom aj pouličné divadlo na Trojičnom námestí. Taká je ponuka tohtoročných Radničných hier, ktoré sa uskutočnia v závere júna v historickom centre Trnavy.

Tradičné kultúrne podujatie otvorí vo štvrtok 27. júna o 16. hodine na Trojičnom námestí predstavenie interaktívneho pouličného divadla Servisáci, ktoré je určené nielen deťom.

V rovnaký deň o 20. hodine začne v priestoroch nádvoria trnavskej radnice predstavenie pražského Studia DVA Ženy přežijí v hlavných úlohách s Annou Šiškovou, Janou Krausovou, Vojtechom Kotekom a Jitkou Schneiderovou v alternácii s Gabrielou Míčovou pod režisérskou taktovkou Dariny Abrahámovej.

Skvelá konverzačná hra z pera významného britského dramatika Arnolda Weskera ponúka inteligentný humor a originálny pohľad do ženského sveta.

Sú tri a spája ich jedno priateľstvo. Energická podnikateľka Minerva, ktorú pred rokmi opustil manžel, ale ona to zvláda viac než dobre… Decentná intelektuálka, ktorá nedávno opustila manžela a myslí si, že to zvláda…. A príťažlivá Claire, ktorú kvôli politickej kariére práve opustil milenec a je jasné, že to nezvláda.

Divadelné menu, ktoré bude „fajnšmekrom“ určite chutiť.

RH-TT live
Radničné hry organizuje Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava

V piatok 28. júna sa na nádvorie radnice vracia obľúbené Túlavé divadlo. Od 20. hodiny si môže publikum vychutnať komédiu Woodyho Allena Boh v réžii Jakuba Nvotu.

Na imrovizovanom javisku v obkolesení historických objektov radnice sa predstavia výborní mladí herci Kamil Mikulčík, Lucia Hurajová, Štefan Martinovič, Zuzana Kyzeková, Štefan Richtárech, Pavol Buocik, Andrej Kalinka a Jakub Nvota.

Znovu sme sa po čase vrátili k téme: Existuje Boh? Díva sa na nás niekto? Aký je koniec? Po skúsenostiach s vlastnými životmi, kariérami, vzťahmi, manželstvami a svetom sa znovu vraciame v novej interpretácii k textu W. Allena. Je to viac o nás, viac o slobode a o hľadaní aspoň malej pravdy v bezútešnej márnosti neexistujúceho konca. To všetko však s dokonalým humorom a dialógmi W. Allena. Takže sa nebudete trápiť, ale smiať,“ pozýva na predstavenie, ktoré sa určite oplatí vidieť a zažiť, sprievodný text.

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal alebo pred predstavením na radnici.

Informácie nájdete aj na www.radnicnehry.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2013 13:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radničné hry nesklamú ani v tomto roku. Pod holým nebom ponúknu skvelé predstavenia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.