reklama

Radničné hry 2014 ponúknu dve komédie aj detské predstavenie na námestí

Malý divadelný festival pod holým nebom s názvom Radničné hry prichádza aj tento rok spolu s príchodom letných prázdnin vo štvrtok 26. a v piatok 27. júna.

Prostredie nádvoria trnavskej radnice ponúkne divákom dve komédie v podaní divadla Do houslí a Divadelného spolku Frida.

Súčasťou podujatia bude v piatok 27. júna program pre deti na Trojičnom námestí.

radnicne

Ilustračné foto: radnicnehry.sk

Štvrtok bude patriť rodinnej komédií Výročí divadla Do houslí, v ktorej sa nájde naozaj každý. O pol deviatej večer sa začne rozvíjať príbeh manželov Heleny a Jana Lexových oslavujúcich dvadsiate piate výročie svadby. Počas romantickej večere si pripomínajú spoločne prežité chvíle – zoznámenie, prvé rande, narodenie prvého dieťaťa, ale tiež neveru. Inscenácia s ľahkosťou, nadhľadom a humorom rieši každodenné problémy partnerského života. Výnimočná je tým, že využíva aj filmový strih, ktorý sa v divadle vidí len veľmi zriedkavo.

V piatok 27. júna sa budete môcť zabaviť pri čiernej komédii režírovanej Jakubom Nvotom s názvom Kosa.

V skvelej komédii exceluje Božidara Turzonovová so známymi českými hercami Martinom Trnavským a Radimom Novákom. Dej sa odohráva počas vianočného obdobia, kedy starého mládenca v jeho byte prekvapí nečakaná návšteva – muž v maske, ktorý sa vydáva za Smrť. Komédia je plná humorných situácií a bravúrne herecké výkony sú zárukou vynikajúceho umeleckého zážitku.

Pre deti budú pripravené v piatok na námestí tvorivé dielne a veselé divadelné predstavenie Divadelného centra Martin Ako išlo vajce na vandrovku so začiatkom v piatok o 17. hodine. Ešte predtým o 16. hodine vystúpia deti z MŠ Vajanského s divadlom o Lienke Bodkolienke.

Podujatie organizuje pravidelne od roku 2007 mesto Trnava.

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal, v mestskej veži alebo pred predstavením na radnici.

Plagát:
plagát RH

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.