reklama

Radničné hry prinášajú výborné komédie, zábavu deťom ponúknu na námestí

Malý divadelný festival pod holým nebom s názvom Radničné hry prichádza aj tento rok spolu s príchodom letných prázdnin vo štvrtok 26. a v piatok 27. júna.

Prostredie nádvoria trnavskej radnice ponúkne divákom dve komédie v podaní divadla Do houslí a Divadelného spolku Frida.

Súčasťou podujatia bude v piatok 27. júna program pre deti na Trojičnom námestí.

Štvrtok bude patriť rodinnej komédií Výročí v podaní divadla Do houslí, v ktorej sa nájde naozaj každý. O pol deviatej večer sa začne rozvíjať príbeh manželov Heleny a Jana Lexových oslavujúcich dvadsiate piate výročie svadby. Počas romantickej večere si pripomínajú spoločne prežité chvíle – zoznámenie, prvé rande, narodenie prvého dieťaťa, ale tiež neveru… Inscenácia s ľahkosťou, nadhľadom a humorom rieši každodenné problémy partnerského života. Výnimočná je tým, že využíva aj filmový strih, ktorý sa v divadle vidí len veľmi zriedkavo. Vďaka nemu má predstavenie od začiatku až do konca neobvyklé tempo a spád.

Kosa
V komédii Kosa sa predstaví aj populárna Božidara Turzonovová

V piatok 27. júna sa budete môcť zabaviť pri čiernej komédii režírovanej Jakubom Nvotom s názvom Kosa.

Nechajte sa vtiahnuť do deja, v ktorom starého mládenca nečakane prekvapí v jeho skromnom byte muž v maske vydávajúci sa za smrť a nalieha, aby s ním šiel do záhrobia. Mládencovi sa ísť nechce a navyše je to jeho prvý deň v práci, ktorú si našiel cez inzerát a rád by urobil dobrý dojem na šéfku. Predstavením vás bude sprevádzať jazzová kapela a skvelými hereckými výkonmi vás očaria Božidara Turzonovová, Radim Novák a Martin Trnavský.

Podujatie organizuje pravidelne od roku 2007 mesto Trnava.

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal, v mestskej veži alebo pred predstavením na radnici.

Plagát:
plagát RH

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2014 0:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.